XV Niedziela Zwykła – 12 lipiec 2015

Liturgia Słowa mówi nam, że Bóg utożsamia się nadal z głodnym, chorym, nagim, bezdomnym… głód to nie tylko brak chleba, ale i brak miłości, opieki, brak świadomości, że się jest kochanym – potrzebnym. Nagość, to nie tylko brak odzienia, ale i współczucia tak rzadko okazywanego braciom. Bezdomność, to nie tylko brak schronienia, ale i to czego doznajemy, gdy brak nam kogoś bliskiego, gdy jesteśmy odrzuceni i upokorzeni.
Dzisiaj Chrystus powierza nam trudne zadanie. Mamy być apostołami Jego miłości. Bez lęku mówić o Nim i świadczyć swoją postawą, że Jego miłość wystarczy, aby być szczęśliwym. Mamy iść do wszystkich potrzebujących i zanieść im Miłość, zanieść im Jezusa, zanieść im siebie. Każdy z nas jest powołany do rozszerzania Bożego królestwa tutaj na ziemi. Słuchając Boga nie tylko sami będziemy szczęśliwi, ale posiądziemy moc i umiejętność zjednywania Bogu bliźnich i pomagania im.

W lipcu i sierpniu – nie ma Mszy św. w czwartek o 18.00 i w piątek o 7.00.

W poniedziałek – wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

W środę – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

W czwartek – wspomnienie NMP z Góry Karmel /MB Szkaplerznej/.

W piątek – trzeci miesiąca – po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu: czuwanie modlitewne szczególnie w intencji całej parafii, wszystkich naszych ofiarodawców i dobrodziejów do 19.00. Od 19.00 – 19.15 adoracja w ciszy. Z racji wakacji nie będzie czuwania młodzieży.!!!

Dlatego Apel Jasnogórski z Koronką do Bożego Miłosierdzia o 19.15 . Na chwilę adoracji i apel wszystkich serdecznie zapraszamy.

W sobotę – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, kapłana.

Za X. Kardynałem szczerze zapraszamy do udziału w XXXV Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę w dniach: 6–11. 08. 2015. Szczegóły na plakacie.

Ciągle trwają pracy budowlane – wykopy i układanie kostki wokół naszej świątyni – prosimy o modlitwę w tej intencji i o zachowanie ostrożności.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej, książek katolickich i Pisma św. – znajdźmy chwilę czasu dla ducha.

Wszystkim naszym dobrodziejom i ofiarodawcom dziękujemy za każdą pomoc i każdą złożoną ofiarę, szczególnie na kostkę. „Bóg zapłać” za trud sprzątania naszej świątyni i przygotowanie kwiatów.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w sobotę od godz. 9.00.

Z serca życzymy wszystkim wszelkich potrzebnych łask, szczególnie Bożej opieki na wakacjach i urlopach oraz potrzebnych sił dla tych, którzy pracują z myślą Lwa Tołstoja:

„Do wiary, jak i do miłości potrzeba wiele odwagi,

potrzeba męstwa, trzeba sobie powiedzieć: Wierzę, kocham!”.


Dziesięć przykazań na wakacje.

  1. Pożegnaj się serdecznie z rodzicami, ale nie z Panem Bogiem.
  2. Nie zapomnij plecaka, a w nim książeczki do nabożeństwa.
  3. Zabierz dobre buty, abyś w wakacje doszedł do kościoła na Mszę św..
  4. Rozmawiaj życzliwie nie tylko z ludźmi, ale i z Panem Bogiem – módl się!
  5. Kieruj się w drodze kompasem i przykazaniami, a nie zbłądzisz.
  6. Miej zawsze syty żołądek, a ni­gdy – puste serce: przystępuj do Komunii Świętej.
  7. Nałóż ciemne okulary, ale nie za­słoń sobie Pana Boga i Bożej drogi.
  8. Nie śmieć na postojach, ani we własnej duszy.
  9. Nie rzucaj w drodze kamieniami, ale uśmiechem.
  10. Po wakacjach wróć zdrowszy, mądrzejszy i lepszy.

Pamiętajmy: od przykazań Bożych i kościelnych, od przykazania miłości – nie ma wakacji!!!