XVI Niedziela Zwykła – 19 lipiec 2015.

Człowiek, który żyje dla Boga, może nazwać się szczęśliwym. Szczęśliwym jest ten, kto sens swojego istnienia czerpie z czystego Bożego źródła. Przychodzimy dzisiaj do źródła Bożej Miłości – do Jezusa, aby razem z Nim pójść na miejsce pustynne i powierzyć tylko Jemu nasze życie: radości i sukcesy, a także nasze troski, zmartwienia i kłopoty.
„Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco” – mówi Pan Jezus do zmęczonych nauczaniem apostołów. Nie tylko do apostołów. Jezus dziś mówi tak do każdego z nas. Niech ta Eucharystia będzie dla nas takim „miejscem pustynnym”. Odpocznijmy nieco na modlitwie przed Panem od naszych trosk, upałów, zabiegania, przesadnego starania o byt rodziny, od zmartwień, które niesie codzienne życie. Oddajmy ten czas Jezusowi. Ufając wstawiennictwu naszej patronki św. Marii Magdaleny pamiętajmy o codziennej modlitwie – módlmy się za siebie, za rodzinę, za parafię, za tych, co się nie modlą.

W tym tygodniu:

Poniedziałek – wspomnienie bł. Czesława.

Środa – liturgiczne wspomnienie św. Marii Magdaleny, naszej patronki. Odpust obchodzimy na  stałe w Poniedziałek Wielkanocny.

Czwartek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

Piątek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy.

Sobota – święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców   i podróżujących – z tej okazji w przyszłą niedzielę modlitwa za kierowców i poświęcenie   pojazdów mechanicznych po każdej Mszy św..

W przyszłą niedzielę – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP.

Grupa modlitewna zaprasza na wspólną modlitwę – w piątek od godz. 17.20.

Wszystkim solenizantkom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej, książek katolickich i Pisma św. – znajdźmy chwilę czasu dla ducha.

Z X. Kardynałem szczerze zapraszamy do udziału w XXXV Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę w dniach: 6–11. 08. 2015. Szczegóły na plakacie.

Szlachetna Paczka poszukuje chętnych wolontariuszy, którzy pragną pomagać potrzebującym. Zgłoszenia przez stronę internetową: www.SuperW.pl.

Ciągle trwają pracy budowlane – wykopy i układanie kostki wokół naszej świątyni – prosimy o modlitwę w tej intencji i o zachowanie ostrożności.

„Bóg zapłać” za adoracyjne czuwanie w III piątek i wspólną modlitwę na Apelu Jasnogórskim.

Wszystkim naszym dobrodziejom i ofiarodawcom dziękujemy za każdą złożoną ofiarę, szczególnie na kostkę i wszelkie poświęcenie. Serdecznie dziękujemy za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni.

Pomóżmy w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 9.00.

Z serca życzymy, niech nasza patronka św. Maria Magdalena, której liturgiczne wspomnienie w tym tygodniu obchodzimy wyprosi nam wszystkim wszelkie potrzebne łaski, szczególnie Bożą opiekę na wakacjach i urlopach, potrzebne siły w naszych codziennych trudach i błogosławieństwo w kontynuacji naszych zamierzeń budowlanych – niech towarzyszy nam myśl św. Jana Vianneya:

Nie wszyscy świeci dobrze zaczynali,

ale każdy z nich dobrze skończył”!”