V Niedziela Wielkanocna – 3 maj 2015.

Ewangelia dzisiejszej niedzieli przypomina o obowiązku trwania w Chrystusie i o płynącej  z tego przywiązania prawdziwej miłości. „Trwajcie we Mnie, a Ja w was trwać będę”. „Nie miłujmy słowem i językiem, ale czynem i prawdą”.

Zakończył się Tydzień Modlitw o Powołania do służby Bożej – dziękując za powołanych – módlmy się wytrwale o powołania szczególnie z naszej parafii – niech Boży apel znajdzie pozytywny odzew w sercach naszej młodzieży.

Z racji I Komunii św. adoracja Pana Jezusa w Eucharystii w przyszłą niedzielę. Żywy Różaniec i wszystkich zapraszamy dziś na majówkę połączoną ze zmianką o 15.30.

Dziś wielka radość całej naszej parafialnej wspólnoty i Szkoły Podstawowej nr 68 – ponieważ uczniowie klas III po raz pierwszy przyjmują Pana Jezusa do swojego serca. Składamy im najserdeczniejsze życzenia i pragniemy dzielić z nimi tę chrześcijańską radość – otwierając i nasze serca – by Chrystus w nich zagościł.

Przychodźmy na nabożeństwa majowe, by zawierzyć Maryi wszystkie nasze sprawy. Nabożeństwa majowe w tygodniu o 17.30, a w niedziele o 15.30. Na majówkę zapraszamy – w poniedziałek szczególnie gimnazjalistów, we wtorek klasy III i IV, w środę klasy O, I, II, w czwartek klasy V i VI, w sobotę naszą młodzież. Maryja czeka na to spotkanie z otwartym sercem – znajdźmy dla Niej pół godziny czasu!. Prosimy, by rodzice zachęcali swoje dzieci.

Kongregacja ds. Kultu Bożego zezwoliła, by w Polsce w Litanii do Najświętszej Maryi Panny, zwanej Litanią Loretańską, mogło być dodane wezwanie: „Matko Miłosierdzia” po wezwaniu: „Matko Łaski Bożej”.

W„Białym Tygodniu” – klasy III zaprasza Pan Jezus codziennie na Mszę św. o 18.00 a w sobotę na zakończenie o 9.00.

W poniedziałek – święto św. Floriana, męczennika, patrona Krakowa

We wtorek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera.

W środę – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba – spotkanie scholi o 16.30 a o 17.00 – próba chóru – na utalentowanych cierpliwie oczekujemy.

W I czwartek – o 17.00 „Godzina święta” połączona z majówką o 17.30. O 18.45 spotkanie rady parafialnej i wszystkich chętnych, którzy pragną włączyć się w życie naszej parafii.

W piątek – uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski, naszej archidiecezji i naszego metropolity X. Kardynała Stanisława Dziwisza – w duchu wdzięczności ogarnijmy go naszą modlitwą. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia – obfitości Bożych łask. Z racji uroczystości nie ma postu.

W przyszłą niedzielę – tradycyjna pielgrzymka z Wawelu na Skałkę o godz. 9.00. Ks. Kardynał – bardzo serdecznie wszystkich zaprasza.

Już dziś wszystkich naszych jubilatów, czyli przeżywających w tym roku 60,50 i 25-lecie ślubu kościelnego – zapraszamy na Mszę św. jubileuszową w Zielone Święta – 24 maja o godz. 11.30.

Organizujemy wakacyjny wyjazd dzieci i młodzieży na morze do miejscowości Trzęsacz w dniach 17– 25. VII. Koszt 750 zł. Ze względu na konieczność rezerwacji ośrodka i autokaru zgłoszenia tylko w tym tygodniu. Zaliczka 250 zł. Szczegóły u X. Romana.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

Wszystkim, którzy trudzili się w tym tygodniu – szczególnie przygotowując naszą świątynię do uroczystości pierwszokomunijnej, szczególnie za piękną dekorację i oprawę – składamy z głębi serca płynące „Bóg zapłać”. Serdeczne podziękowanie za każdą złożoną ofiarę i sprzątanie.

Sprzątanie i przygotowanie naszej świątyni w sobotę od 9.00 – bardzo prosimy o pomoc.

Jeszcze raz serdeczne życzenia i gratulacje, szczególnie dla dzieci klas III, dla ich rodziców i rodzin, dla wszystkich gości i całej wspólnoty parafialnej. Niech Matka Najświętsza w te piękne majowe dni otacza nas wszystkich płaszczem swojej szczególnej opieki, nie bójmy się pobożności Maryjnej, bo jak mówi arabskie przysłowie:

„Miłość matki nie starzeje się”.