IV Niedziela Wielkanocna – 25. 04. 2015

„Ja jestem Dobrym Pasterzem i znam owce moje. Przyszedłem po to, aby owce miały życie” – To zapewnienie Chrystusa, który zna nas po imieniu i troszczy się o każdego z nas. Przeżywana niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna 52 Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego pod hasłem: „Powołania a świętość: poruszeni Pięknem”. Dziękując za powołanych do służby Bożej módlmy się dziś gorąco o dobre i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, szczególnie z naszej parafii. Ogarnijmy modlitwą przygotowującego się do kapłaństwa naszego Bartka.

W środę – święto św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy. Dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej. Rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika.

W środę – spotkanie scholi o 16.30 a o 17.00 – próba chóru – na obdarzonych darem głosu cierpliwie oczekujemy.

W czwartek – pierwsze nabożeństwo majowe z procesją o 17.30. Prosimy o udział: małe dzieci do sypania kwiatów,  niosących feretrony i chorągwie. Rozpoczynamy piękny miesiąc maryjny. Nabożeństwa majowe codziennie o 17.30 a w niedzielę i święta o 15.30.  Maryja czeka na to spotkanie z otwartym sercem na wszystkich – szczególnie na dzieci i młodzież – znajdźmy dla Niej pół godziny czasu!.

W I piątek – 1 maja – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika – po Mszy św. o 7.00 i  18.00 – litania do Serca Pana Jezusa. Nie ma postu – X. Kardynał udzielił dyspensy.

O 16.30 Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św. oraz w czwartek i piątek od 17.15. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.15.

W I sobotę – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła i Niepokalanego Serca NMP. Spowiedź św. dzieci pierwszokomunijnych: o 8.00 – klasa III a, o 9.00 – klasa III b. Nabożeństwo I sobót: o 17.30 różaniec połączony z majówką i o 18.00 Msza św. z rozważaniem tajemnicy różańca. Zaraz po Mszy św. „Wieczór Jana Pawła II” .

Serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę – w naszej świątyni – dzieci klas III przystąpią po raz pierwszy do Komunii św.. Na Mszy św. o 10.00 – klasa III a o 11.30 klasa III b.  Dzieci klas III i ich rodziców zapraszamy na spotkania: we wtorek o 16.00 klasa IIIa i w środę o 18.45 klasa IIIb.

Już dziś wszystkich naszych jubilatów, czyli przeżywających w tym roku 60, 50 i 25-lecie ślubu kościelnego – zapraszamy na Mszę św. jubileuszową w Zielone Święta – 24 maja o godz. 11.30.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej. Polecamy dziś w „Przewodniku katolickim” artykuł: „O spotkaniu wiary i kultury”.

Organizujemy wakacyjny wyjazd dzieci i młodzieży na morze do miejscowości Trzęsacz w dniach 17– 25. VII. Koszt 750 zł. Ze względu na konieczność rezerwacji ośrodka i autokaru zgłoszenia tylko do czwartku 30.IV włącznie. Zaliczka 250 zł. Szczegóły u X. Romana.

Serdeczne „Bóg zapłać” – za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii- szczególnie za sprzątanie i za każdą złożoną ofiarę.

Sprzątanie i dekoracja kościoła na I Komunię w sobotę – wyjątkowo od 10.00 – bardzo prosimy o pomoc szczególnie rodziców dzieci klas III.

Modląc się dziś o powołania do służby Bożej – każdemu z osobna życzymy dużo Bożej radości w realizowaniu swojego powołania dedykując zachętę świętego Jana Pawła II:

„Wypłyń na głębię„ – swoich możliwości.

MODLITWA JANA PAWŁA II – O POWOŁANIA

Jezu, Dobry Pasterzu, wzbudź we wszystkich wspólnotach parafialnych powołania do kapłaństwa, do zakonów męskich i żeńskich, do świeckiego życia konsekrowanego i misyjnego, wedle potrzeb całego świata, który Ty miłujesz i pragniesz zbawić. Tobie zawierzamy w szczególności naszą wspólnotę, stwórz w nas taki klimat duchowy, jaki panował wśród pierwszych chrześcijan; abyśmy stali się wieczernikiem modlitwy i pełnego miłości przyjęcia Ducha Świętego oraz Jego Darów. Wspieraj naszych pasterzy i wszystkie osoby konsekrowane. Kieruj krokami tych, którzy wspaniałomyślnie odpowiedzieli na Twoje wezwanie i przygotowują się do przyjęcia święceń albo ślubów opartych na radach ewangelicznych. Wejrzyj z miłością na tylu pełnych gotowości młodych ludzi i wezwij ich do tego, aby poszli za Tobą. Zawierzając te wielkie sprawy Twojego Serca możnemu wstawiennictwu Maryi, która jest Matką i wzorem wszystkich powołań, prosimy Ciebie o podtrzymanie naszej wiary, w przekonaniu, że Ojciec wysłucha nas, gdy modlimy się o to, o co Ty sam kazałeś nam prosić. Amen.