III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 19.04.2015.

Kolejne niedziele wielkanocne pomagają nam wciąż na nowo odkrywać prawdę o zmartwychwstałym Chrystusie obecnym w Kościele, który jest wspólnotą świętych i grzeszników, męczenników i upadających. Do tej wspólnoty każdy z nas został włączony przez chrzest, bierzmowanie i Eucharystię. Tutaj Chrystus obdarza nas wieloma potrzebnymi darami. Umiłujmy Miłosiernego Pana obecnego w Kościele.

Dziś również Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny.  Zachęcamy do codziennego poczytania Pisma św.. Może szczególnie dzisiaj w domu wspólnie przy posiłku lub w czasie wieczornej modlitwy odczytajmy fragment Słowa Bożego.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I i II gimnazjum – wyjątkowo wspólnie – we wtorek o 19.00.

W środę – spotkanie scholi o 16.30 a o 17.00 – próba chóru – na obdarzonych darem głosu cierpliwie oczekujemy.

Dzieci klasy III b i ich rodziców zapraszamy na próbę w środę o godz. 18.45.

W czwartek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

W piątek – wspomnienie św. Jerzego, męczennika.

W sobotę – święto św. Marka, Ewangelisty. Solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

W przyszłą  niedzielę – rozpoczyna się kolejny Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego.

W tym tygodniu gimnazjaliści klas trzecich zdają egzamin – ogarnijmy ich naszą modlitwą. Msza św. w ich intencji w poniedziałek o 7.00.

Dziś Fundacja św. Mikołaja kwestuje po Mszach św. na stypendia dla najbardziej potrzebujących uczniów naszej szkoły.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić rocznicę posadzenia dębu pamięci zbrodni  katyńskiej. Po Mszy św. będzie krótki apel wspominający postać Bolesława Buszczyńskiego. Zapraszamy na chwilę refleksji.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

„Bóg zapłać” wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomnażają dobro naszej parafii przez ofiary i poświęcenie – szczególnie dziękujemy za czuwanie modlitewne i udział w apelu w III piątek, rodzicom z małymi dziećmi w III sobotę, wszystkim, którzy przyczynili się do przeżycia bierzmowania, szczególnie rodzicom bierzmowanych za dar ołtarza, jakim jest piękny odnowiony krzyż procesyjny. Wyrazy wdzięczności za sprzątanie naszej świątyni.

Sprzątanie i przygotowanie naszej świątyni w sobotę od 9.00 – bardzo prosimy o pomoc.

Wszystkim składamy pełne ufności życzenia – duchowego umocnienia z przeżywania tajemnicy Zmartwychwstania Chrystusa z myślą A. de S. Exuperyego:

 „Nie trać nigdy cierpliwości i nadziei –

to jest ostatni klucz, który otwiera drzwi”.