XX Niedziela Zwykła – 16 sierpień 2015

Wierność Chrystusowi i Jego Ewangelii sprawia, że musimy być często przygotowani  na niezrozumienie i trudności. Chrystus mówi dziś do nas: „Ciało moje jest prawdziwym pokarmem. Kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie”. Dlatego w trudnych chwilach zawsze przychodźmy do Niego, a On pośpieszy z pomocą każdemu, kto z wiarą przyzywa Jego pomocy.

W poniedziałek – święto św. Jacka, kapłana, patrona Archidiecezji Krakowskiej i naszego miasta.

W czwartek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

W piątek – trzeci miesiąca – po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu: czuwanie modlitewne szczególnie w intencji całej parafii, wszystkich naszych ofiarodawców i dobrodziejów. Od 19.00 – 19.15 adoracja w ciszy. Z racji wakacji nie będzie czuwania młodzieży.!!!

Dlatego Apel Jasnogórski z Koronką do Bożego Miłosierdzia o 19.15 . Na chwilę adoracji i apel wszystkich serdecznie zapraszamy.

W sobotę – wspomnienie NMP, Królowej.

Niech święci patronowie pomogą nam trwać w trzeźwości. Nie bójmy się podejmować trudów i wyrzeczeń. Umiejmy powiedzieć nie złym alkoholowym obyczajom – dajmy dobry przykład.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej, dobrej książki religijnej – nie bójmy się ubogacić naszego ducha.

„Bóg zapłać” za wszelką troskę o naszą parafię, szczególnie za kwiaty i sprzątanie oraz za każdą złożoną ofiarę. Za wszystkich dobrodziejów i darczyńców naszej parafii szczerze się módlmy.

Bardzo prosimy o zrozumienie i pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 9.00.

Wszystkim życzymy prawdziwej mądrości i wytrwałości, przede wszystkim w tym, co trudne i przykre z myślą Owidiusza:

„Kropla drąży skałę nie siłą,

lecz ciągłym padaniem”.