XXI Niedziela Zwykła – 23 sierpień 2015

Słowo Boże apeluje nie tylko o zmianę poglądów, ale przede wszystkim o przemianę życia. Dlatego tak często wywołuje sprzeciw lub odrzucenie. Tak było przed wiekami, tak jest i dzisiaj. Słowo Jezusa jest zaproszeniem do ryzyka wiary. „Czy i wy chcecie odejść?” – pyta nas dzisiaj Jezus. Niech to dramatyczne pytanie Jezusa wybrzmi w naszych sercach, niech nas zaboli i poruszy. Szymon odpowiedział: „Panie, do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego”.

Kończy się miesiąc sierpień. Nie bójmy się podejmować trudów i wyrzeczeń w dziedzinie trzeźwości. Umiejmy powiedzieć „nie” złym alkoholowym obyczajom – dajmy dobry przykład.

Jutro – święto św. Bartłomieja, Apostoła.

W środę – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. o godz. 8.00 i 18.00.

Odnowimy Akt Oddania Narodu Polskiego Matce Bożej.

W czwartek – wspomnienie św. Moniki.

W piątek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła. O 17.20 wspólna modlitwa różańcowa za parafię i dobrodziejów.

W sobotę – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela – XLIII Pielgrzymka Służby Liturgicznej i Ruchu Światło Życie oraz Domowego Kościoła do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Dożynki parafialno-szkolne odbędą się w niedzielę – 13 września 2015 r. Msza św. dożynkowa o godz.15.00. Po niej w szkole festyn parafialno-osiedlowy. Wszystkich już dziś zapraszamy i prosimy – w miarę możliwości – o zaangażowanie się w ich organizację.

Szczere życzenia składamy wszystkim solenizantom tego tygodnia – szczególnie Monikom, Augustynom i Bartłomiejom.

W ostatnim tygodniu wakacji poczytajmy trochę więcej prasy i książek katolickich oraz Pisma św.. – nie bójmy się ubogacić naszego ducha.

„Bóg zapłać” za każdy przejaw troski o naszą parafię, szczególnie za kwiaty i sprzątanie oraz za każdą złożoną ofiarę na tacę lub konto. Za wszystkich dobrodziejów i darczyńców naszej parafii szczerze się módlmy.

Bardzo prosimy o zrozumienie i pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 9.00.

Na ostatni tydzień wakacji – życzymy wszystkim – niech Matka Boska Częstochowska pomoże odważnie wybierać Chrystusa i Jego drogę – dedykując myśl Seneki Młodszego

„Matczyna miłość nie zna strachu”.