XXII Niedziela Zwykła – 30 sierpień 2015.

Słowo Boże w liturgii ma moc zbawczą, jest zawsze żywe i skuteczne, zdolne osądzić pragnienia i myśli naszego serca. Mądrością dla człowieka jest wypełnianie Bożych praw i nakazów, o czym mówi nam Księga Powtórzonego Prawa. Nikt z nas nie może do Bożego prawa nic dodawać, ani odejmować, to co otrzymaliśmy od Pana jest darem, przyjęcie i zachowywanie tego daru wyjedna nam mieszkanie u Boga.

Dziękujemy dziś Panu Bogu za czas wakacji i urlopów. W imię Boże rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Prośmy o Boże błogosławieństwo dla wszystkich nauczycieli, rodziców i wychowawców oraz dla uczniów, by nie marnowali swoich zdolności i jak najlepiej wykorzystali każdy dzień nauki.

W poniedziałek – ustanowiony przez sejm RP Dzień Solidarności i Wolności.

We wtorek – wspomnienie św. Bronisławy, dziewicy.

Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego – we wtorek o godz. 8.00 – dla szkoły podstawowej i 9.30 – dla wszystkich gimnazjalistów.

Wszystkich uczniów, nauczycieli, wychowawców, opiekunów i rodziców serdecznie zapraszamy.

Od września znów będzie Msza św.: w czwartek o godz. 18,00 i w piątek o 7.00.

W środę – spotkanie zespołu charytatywnego po Mszy św. wieczornej.

W I czwartek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła – o 17.00 – „Godzina święta” – na chwilę adoracji szczerze zapraszamy. Po Mszy św. o godz. 18.00 – zebranie rady parafialnej i wszystkich, którzy pragną zaangażować się w życie parafii i w dożynki.

W piątek – I miesiąca – litania do Serca Pana Jezusa po Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00. Na Mszę św. o 18.00 zapraszamy uczniów klas I, II i III gimnazjum. Po Mszy św. krótkie spotkanie gimnazjalistów i zbiórka lektorów.

O 16.30 Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. Spowiedź dla dzieci św. od 16.00.

O 17.20 – wspólna modlitwa różańcowa za parafię, za nasze rodziny, wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców parafii i o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym.

Odwiedziny chorych od godz. 8.15.

Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. a z racji nowego roku szkolnego we wtorek od 7.30 i 9.00 oraz z racji I piątku w czwartek i piątek od 17.15.

W sobotę – I miesiąca – wspomnienie bł. Matki Teresy z Kalkuty oraz Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo

I sobót: o 17.30 różaniec i o 18.00 Msza św. z rozważaniem tajemnicy różańca. Zaraz po Mszy św. „Wieczór Jana Pawła II”. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Dożynki parafialno-szkolne odbędą się w niedzielę – 13. IX. 2015 r. Msza św. dożynkowa o godz.15.00. Po niej w szkole festyn parafialno-osiedlowy. Również w ramach dożynek w sobotę – 12. IX. 2015 o godz. 18.00 w „Dworku Białoprądnickim” odbędzie się okolicznościowy koncert. Wszystkich już dziś zapraszamy i prosimy – o zaangażowanie się w ich organizację.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

„Bóg zapłać” za każdy przejaw troski o naszą parafię, szczególnie za kwiaty i sprzątanie oraz za każdą złożoną ofiarę.

Bardzo prosimy o zrozumienie i pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 9.00.

Na nowy rok szkolny i katechetyczny składamy serdeczne życzenia – obfitości darów Ducha Świętego – wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i wychowawcom z myślą T. Kotarbińskiego:

„Znakomitym nauczycielem jest dopiero ten,

kto umie innych nauczyć nawet tego, czego sam nie umie”.