XXIII Niedziela Zwykła – 6 wrzesień 2015.

Podczas każdej Eucharystii Chrystus nawiedza nas z mocą i chwałą, aby nas uświęcić i uzdrowić. Umacnia nas ciągle swoją łaską, abyśmy mogli zwyciężyć nasze słabości i być wytrwali na naszej drodze do domu Ojca. Liturgia Słowa dzisiejszej niedzieli kładzie akcent na wiarę człowieka. Wiara czyni cuda. Człowiek, który nie zwątpi w moc i działanie Boże, może doświadczyć wiele łask od Stwórcy. „Przejrzą oczy niewidomych i uszy głuchych się otworzą” jeśli nie zwątpimy w nadprzyrodzone działanie Boga.

Z racji listów biskupów adoracja Pana Jezusa w Eucharystii będzie wyjątkowo w III niedzielę miesiąca. Zmianka różańcowa dziś o 15.30.

Od 13 – 19 IX będziemy przeżywać Tydzień Wychowania pod hasłem: „Wychowywać do pełni człowieczeństwa”.

We wtorek – 8.09 – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny /Matki Bożej Siewnej/ – na Mszy św. o 18.00 – błogosławienie nasion przeznaczonych do siewu.

W środę – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy. Spotkanie scholi i wszystkich chętnych o 17.00 a o próba chóru i śpiewających na dożynkach o 18.45.

W piątek – czuwanie modlitewne od 17.20.

W sobotę – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.

Dożynki parafialno-szkolne odbędą się w niedzielę – 13. IX. 2015 r. Msza św. dożynkowa o godz.15.00/ nie będzie Mszy św. o 16.15/. Po niej w szkole festyn parafialno-osiedlowy. Również w ramach dożynek w sobotę – 12. IX. 2015 o godz. 18.00 w „Dworku Białoprądnickim” odbędzie się okolicznościowy koncert. Wszystkich serdecznie zapraszamy i prosimy – o zaangażowanie się w ich przebieg. Starostami w tym roku będą: p Anna Milewska i p. Andrzej Flaga. Sławo Boże wygłosi nasz rodak X. Janusz Mieczkowski.

W przyszłą niedzielę – dzień pielgrzymkowej modlitwy za rodziny – my uczynimy to szczególnie na Mszy św. dożynkowej.

X. Kardynał wraz z Caritas zapraszają osoby chore i starsze na pielgrzymkę do sanktuarium Krzyża św. w Mogile w piątek – 18 IX. O 11.00 – Droga Krzyżowa i o 11.30 Msza św.. Wyjazd spod strażnicy o 10.30 – zapisy chętnych przez cały tydzień po Mszach św. w zakrystii.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

Wszystkim naszym dobrodziejom i darczyńcom składamy serdeczne podziękowanie, szczególnie za ofiary na potrzeby parafii i kostkę, za czwartkową adoracje, sobotnią modlitwę i medytację w czasie „Wieczoru Jana Pawła” oraz za kwiaty i pomoc w sprzątaniu kościoła – wytrwale za nich się módlmy. W czwartek rozpoczniemy kolejny etap prac brukarskich na parkingu.

Bardzo prosimy o zrozumienie i pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – w sobotę od 9.00.

Na rozpoczęty nowy rok szkolny wszystkim składamy serdeczne życzenia – obfitości darów Ducha Świętego w trudzie wychowawczym z myślą Adama Mickiewicza:

„Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.”