XXIV Niedziela Zwykła – 13 wrzesień 2015.

dozynki_witkSam Jezus Chrystus zaprosił nas, abyśmy jako wspólnota parafialna w łączności z całym Kościołem powszechnym uroczyście święcili pamiątkę Jego męki, śmierci i zmartwychwstania. Dzisiaj Chrystus w liturgii słowa pyta każdego z nas: kim jestem dla ciebie? Piotr odpowiada „Ty jesteś Mesjasz”. Prośmy dziś Boga o umocnienie wiary każdego z nas, naszych rodzin oraz wszystkich parafian i oto, by nasza wiara owocowała dobrymi uczynkami.

Chrystus wzywa do niesienia krzyża – idźmy z ufnością za Nim.

Z racji listu X. Kardynała adoracja Pana Jezusa w Eucharystii będzie wyjątkowo w III niedzielę miesiąca.

Przeżywając dożynkową niedzielę dziękujemy dziś za plony ziemi i każdy trud pracy, za to, że mamy chleb powszedni. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości na nasze dożynki z poświęceniem wieńca dożynkowego:
15.00 – Msza św. dożynkowa.
16.00 – Festyn – wspólna zabawa w Szkole Podstawowej. Nie będzie Mszy św. o 16.15.

Od 13 – 19 IX – przeżywamy Tydzień Wychowania pod hasłem: „Wychowywać do pełni człowieczeństwa”.

Jutro – w poniedziałek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Stajemy wobec tajemnicy krzyża, który jest znakiem naszego zbawienia. Śmierć Chrystusa na krzyżu była konieczna, byśmy mogli cieszyć się życiem wiecznym. Odkryjmy na nowo wielką wartość krzyża w naszym życiu.

We wtorek – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

W środę – wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa. Spotkanie scholi i wszystkich chętnych o 17.00 a o próba chóru o 18.45.

W piątek – III miesiąca – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski – po Mszy św. wieczornej wystawienie Najśw. Sakramentu – czuwanie grupy modlitewnej – szczególnie w intencji całej parafii, naszych rodzin szczególnie naszej młodzieży do 19.00. Od 19.00 – 19.15 adoracja w ciszy. O 19.15 – czuwanie młodzieży- obowiązkowo przyjdą uczniowie klas I, II i III gimnazjum. Apel Jasnogórski z Koronką do Bożego Miłosierdzia o 20.00 . Na chwilę adoracji i apel wszystkich serdecznie zapraszamy.

X. Kardynał wraz z Caritas zapraszają osoby chore i starsze na pielgrzymkę do sanktuarium Krzyża św. w Mogile w piątek 18 IX. Wyjazd spod strażnicy o 10.30 – zapisy chętnych jeszcze do środy po Mszach św. w zakrystii.

W sobotę – III miesiąca – rodziców z małymi dzieci i kobiety w stanie błogosławionym oraz rodziny pragnące należeć do wspólnoty rodzin – zapraszamy na nabożeństwo o 17.40 i Mszę św. o 18.00.

W przyszła niedzielę – III miesiąca – dzieci naszej szkoły podstawowej zapraszamy na Mszę św. szkolną o 11.30. A naszą młodzież na Mszę św. młodzieżową o 10.00. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas I, II i III gimnazjum przygotowujący się do bierzmowania.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej oraz dobrej książki.

Na ręce starostów, p. dyrektor i przewodniczącego Stowarzyszenia składamy wszystkim serdeczne „Bóg zapłać” za trud przygotowania dożynek. Dziękujemy za każde zaangażowanie i poświęcenie dla parafii, za złożone ofiary i za sprzątanie.

Za dobrodziejów i darczyńców naszej parafii i naszej szkoły szczerze się módlmy.
Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 9.00.

Na kolejny tydzień całej naszej wspólnocie parafialnej i szkolnej, wszystkim gościom życzymy – niech patronka tej ziemi św. Maria Magdalena wyprosi każdemu łaskę, której najbardziej potrzebuje – a na dziś dużo dobrej dożynkowej zabawy, która niech nas jeszcze bardziej zjednoczy i umocni na wszelki trud, który przed nami – niech towarzyszy nam myśl T. Fontane`a:
„ Zawsze ostatecznie zwycięża
urodzajne pole nad nieurodzajnym”.