XXVII Niedziela Zwykła – 4 październik 2015

Liturgia Słowa zwraca nam dziś uwagę na wielką wartość małżeństwa i rodziny. Ogarnijmy dziś naszą modlitwą wszystkie rodziny, prośmy o umocnienie wiary i wzajemnej miłości. Prośmy zwłaszcza za wszystkich małżonków przeżywających kryzys o przezwyciężenie trudności. Wszyscy jesteśmy powołani do prawdziwej miłości. Uczymy się jej całe życie, także na Eucharystii. Niech łaskę takiej wiary i miłości naszym rodzinom wyprasza NMP Różańcowa i św. Franciszek. Z racji listu biskupów adoracja Najśw. Sakramentu będzie w kolejną niedzielę.

Członków Żywego Różańca zapraszamy dziś na zmiankę różańcową, Mszę św. wieczorną i spotkanie w domu parafialnym.

Ponawiamy zaproszenie na modlitwę różańcową w każdą niedziele o 15.30, a w tygodniu o 17.30 – niech dotrze to zaproszenie szczególnie do dzieci i młodzieży – nie bójcie się różańca!. Na różaniec „obowiązkowo” zapraszamy:

w poniedziałki gimnazjalistów, we wtorki klasy III i IV, w środy klasy V i VI, w czwartki dzieci z klas O, I i II, i w sobotę młodzież. Dzieci otrzymują specjalne obrazki. Zachęcamy, byśmy często modlili się na różańcu indywidualnie i w rodzinach.

W poniedziałek – wspomnienie św. S. Faustyny Kowalskiej, apostołki Bożego Miłosierdzia.

W środę – wspomnienie NMP Różańcowej – na różaniec o 17.30 i Mszę św. o 18.00 zapraszamy dzieci z klas III, którym poświęcimy różańce oraz ich rodziców. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne związane z przygotowaniem do I Komunii św.. Również w środę – spotkanie scholi o 17.00 i próba chóru o 18.45 – wszystkich chętnych i uzdolnionych zapraszamy.

W piątek – święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum w piątek o 18.45.

W przyszłą niedzielę – Dzień Papieski. Wszystkich zapraszamy na Msze św. i na różaniec o 15.30. Będziemy wielbić Boga słowami św. Jana Pawła II i modlić się o to, abyśmy jak on byli ludźmi prawdziwej wiary. Z okazji Dnia Papieskiego – nasz zespół charytatywny i młodzież będą zbierać do puszek ofiary na Caritas i na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – tzn. dla biednych i potrzebujących uczniów.

W tych dniach otrzymacie państwo kolejny numer „Zwiastunki” naszej parafialnej gazetki z zaproszeniem na modlitwę zwłaszcza różańcową i prośbą, by zaangażować się w życie naszej parafialnej wspólnoty.

Bardzo dziękujemy całemu zespołowi redakcyjnemu gazetki. Prosimy o pomoc w rozniesieniu kopert.

Kupujmy i poczytajmy prasę katolicką.

Dziękujemy za każdy trud dla parafii, za sprzątanie, kwiaty i za każdą złożoną ofiarę, szczególnie na kostkę. „Bóg zapłać” za udział w procesji, modlitwie różańcowej, nabożeństwie I sobót oraz w „Wieczorze Jana Pawła II”. Módlmy się wytrwale w intencjach całej parafii oraz za każdego dobrodzieja i ofiarodawcę.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 9.00.

Na kolejny tydzień różańcowej modlitwy życzymy wszystkim rodzinom odrodzenia i umocnienia więzi z Bogiem oraz wiele radości z każdego dobra, którego Bóg dokonuje w naszych rodzinach i w naszej parafialnej wspólnocie dedykując myśl I. Krasickiego:

„Ten tylko ani jednego dnia nie utraci,

kto w każdym coś dobrego zrobi dla swych braci.”