XXVIII Niedziela Zwykła – 11 październik 2015.

Dziś z całym Kościołem przeżywamy kolejny Dzień Papieski. W całej Polsce odbywają się Msze św., modlitwy, spotkania, koncerty, kwesty i wystawy poświęcone Ojcu św.. Dzień ten jest dowodem, że my Polacy chcemy ciągle na nowo odczytywać to, co nam powiedział i starać się jego przesłanie zrozumieć, przyjąć i wcielać w życie. Na każdej http://parafiawitkowice.krakow.pl/wp-admin/post-new.phpMszy modlimy się o ożywienie i umocnienie wiary i miłości w naszych rodzinach i parafii. Wszystkich zapraszamy na różaniec o 15.30.

Z okazji Dnia Papieskiego – nasz zespół charytatywny i młodzież zbierają po Mszach św. do puszek ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – tzn. dla najbardziej potrzebujących uczniów. „Bóg zapłać” w ich imieniu za każdą złożoną ofiarę.

Ponawiamy zaproszenie na modlitwę różańcową w każdą niedziele o 15.30, a w tygodniu o 17.30 – niech dotrze to zaproszenie szczególnie do dzieci i młodzieży – nie bójcie się różańca!. Na różaniec „obowiązkowo” zapraszamy:

w poniedziałki gimnazjalistów, we wtorki klasy III i IV, w środy klasy V i VI, w czwartki dzieci z klas O, I i II, i w sobotę młodzież. Trochę smutno, że na różaniec przychodzi tak mało dzieci i młodzieży. Odmawiajmy różaniec w naszych domach.

We wtorek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

W środę – Dzień Nauczyciela – wszystkim nauczycielom i wychowawcom składamy serdeczne życzenia – obfitości darów Ducha Św. w ich trudnej pracy. Spotkanie scholi o 17.00 i próba chóru o 18.45 – wszystkich chętnych i uzdolnionych zapraszamy.

Również środę o 20.15 – spotkanie medytacyjno-refleksyjne naszych studentów, profesorów i pracowników naukowych – zainteresowanych szczerze oczkujemy.

W czwartek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

W piątek – III miesiąca- -wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu: czuwanie modlitewne szczególnie w intencji naszych rodzin do 19.00. Od 19.00 – 19.15 adoracja w ciszy. O 19.15 – czuwanie młodzieży – obowiązkowo przyjdą uczniowie klas I, II i III gimnazjum. Apel Jasnogórski z Koronką do Bożego Miłosierdzia o 20.00 . Na chwilę adoracji i apel wszystkich serdecznie zapraszamy.

W sobotę – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

W przyszłą niedzielę – III miesiąca – Niedziela Misyjna – święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona służby zdrowia. Naszej służbie zdrowia składamy serdeczne życzenia. Ogarnijmy modlitwą chorych i tych, którzy im służą. Dzieci naszej szkoły podstawowej zapraszamy na Mszę św. szkolną o 11.30. A naszą młodzież na Mszę św. młodzieżową o 10.00. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas I, II i III gimnazjum przygotowujący się do bierzmowania.

Zbliża się miesiąc listopad – miesiąc naszej szczególnej pamięci o zmarłych, których spotykaliśmy i którym tyle zawdzięczamy. Wiele trzeba nam modlić się za naszych sąsiadów, może szczególnie tych, którym wyrządziliśmy krzywdę. Na wypominki jednorazowe i roczne za zmarłych przed Mszami o 8.00, 10.00, 11.30 i 16.15 przyjmujemy po każdej Mszy św. w zakrystii i w kancelarii parafialnej – przy wyjściu można zabrać wypominkowe karteczki.

Poczytajmy prasę katolicką i dobrą książkę.

Wielkie „Bóg zapłać” za wszelką pomoc i troskę o parafię – sprzątanie, kwiaty – i za każdą złożoną ofiarę, szczególnie na nasze parafialne inwestycje.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 9.00.

W Dniu Papieskim wszystkim życzymy, niech Pan Jezus miłosierny, któremu zostaliśmy zawierzeni przez św. Jana Pawła II ożywi i umocni naszą wiarę, wiarę naszych rodzin – dedykując wymowne słowa świętego sprzed 37 lat:

„Nie lękajcie się, …..Nie bójcie się, otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi..”