XXIX niedziela Zwykła – 18 październik 2015.

Przeżywamy dziś Niedzielę Misyjną rozpoczynającą Tydzień Misyjny pod hasłem: „Od nawrócenia do misji”. Dzisiejsza niedziela przypomina nam o spoczywającym na nas obowiązku głoszenia Ewangelii całemu światu. „Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii” – mówi św. Paweł. Kto poznał i pokochał Chrystusa nie może Go zatrzymać tylko dla siebie. Nie każdy może zostać misjonarzem, lecz każdy może wspierać dzieło misyjne modlitwą i miłością, wyrzeczeniami i ofiarą.

Dziś III niedziela miesiąca – dzieci naszej szkoły podstawowej zapraszamy na Mszę św. szkolną o 11.30. A naszą młodzież na Mszę św. młodzieżową o 10.00. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas I, II i III gimnazjum przygotowujący się do bierzmowania.

Ponawiamy zaproszenie na modlitwę różańcową w każdą niedziele o 15.30, a w tygodniu o 17.30 – niech dotrze to zaproszenie szczególnie do dzieci i młodzieży – nie bójcie się różańca!. Na różaniec „obowiązkowo” zapraszamy:

w poniedziałki gimnazjalistów, we wtorki klasy III i IV, w środy klasy V i VI, w czwartki dzieci z klas O, I i II, i w sobotę młodzież. Odmawiajmy różaniec w naszych domach. Serdecznie zapraszamy do Żywego Różańca, szczególnie mężczyzn.

We wtorek – uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i naszego miasta.

W środę – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa. Spotkanie scholi o 17.00 i próba chóru o 18.45 – wszystkich chętnych i uzdolnionych zapraszamy.

W czwartek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. Uroczystości odpustowe w Sanktuarium Jana Pawła II w Łagiewnikach – program w gablocie. Wszystkich czcicieli św. Jana Pawła II zapraszamy na różaniec o 17.30.Będziemy modlić się ufając Jego wstawiennictwu szczególnie za nasze rodziny.

Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkania: z klas I i II we wtorek o 19.00, z klas III w piątek o 18.45.

W przyszłą niedzielę – rocznica poświęcenia kościoła własnego. Na Mszach św. modlitwa uwielbienia i wdzięczności oraz „Ciebie Boga wysławiamy” za Bożą obecność z nami i dla mas w tej świątyni, którą ciągle jeszcze wytrwale budujemy. Składka będzie przeznaczona na budowę kościoła w Woli Zachariaszowskiej, w ramach dekanatu patronackiego. Przyszedł czas, byśmy z wdzięcznością pomogli teraz innym wybudować świątynię.

„Słuszną i zbawienną jest rzeczą modlić się za zmarłymi” – w imię wdzięczności i miłości bliźniego ofiarujmy za zmarłych nasze choroby i cierpienia, trudy i wyrzeczenia, nasze modlitwy i Msze św. oraz wypominki, które przyjmujemy po każdej Mszy św. i w kancelarii parafialnej – przy wyjściu są wypominkowe karteczki.

Z okazji Dnia Papieskiego – nasz zespół charytatywny zebrał na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – 1092 zł.

„Bóg zapłać” w imieniu ubogich uczniów za każdą złożoną ofiarę.

Do środy 21.X. na terenie naszej szkoły, przy ul. Porzeczkowej 3, odbywa się zbiórka elektrośmieci. Można przynosić zużyte: telefony komórkowe, baterie, płyty CD, telewizory, komputery itp..

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

Serdeczne „Bóg zapłać” za każdą troskę o parafię i za każdą złożoną ofiarę na nasze inwestycje parafialne. Dziękujemy za troskę o kościół, kwiaty i trud sprzątania. Wyrazy wdzięczności tym, którzy przychodzą na wspólną modlitwę różańcową, za udział w adoracji i apelu w III piątek miesiąca, za modlitwę rodzicom z małymi dziećmi.

Na Tydzień Misyjny życzymy odwagi w głoszeniu wszędzie Ewangelii miłości i w dawaniu świadectwa Chrystusowi z myślą św. Cypriana:

„Nic nie jest bardziej nieużyteczne od chrześcijanina,

który nie przyczynia się do zbawienia innych”.