XXX Niedziela Zwykła – 25 październik 2015.

Obchodzimy dzisiaj rocznicę poświęcenia kościoła własnego – rocznicę powstania naszych kaplic i nowej świątyni, którą wytrwale budujemy. Przypomina nam ona o wdzięczności dla wszystkich budowniczych, dobrodziejów i ofiarodawców oraz o potrzebie troski o ich utrzymanie, wystrój i piękno. Zachęca nas, abyśmy dołożyli wszelkich starań i trudów, nie zrażając się przeszkodami, by zbudować do końca i konsekrować naszą świątynię. Liturgia słowa przypomina również o budowaniu żywej wspólnoty Kościoła z naszych serc zjednoczonych i umacnianych wiarą. Nie bójmy się zaangażować w życie parafii. Niech talent parafialny, który każdy otrzymał nie zostanie zmarnowany.

Z tej racji dziś po każdej Mszy św. modlitewny śpiew uwielbienia i wdzięczności – „Ciebie Boga wysławiamy” za łaskawą Bożą obecność z nami i dla nas w tej świątyni. Dzisiejsza składka będzie przeznaczona na budowę kościoła w Woli Zachariaszowskiej, w ramach dekanatu patronackiego.

Przed nami czas przepełniony refleksją nad grobami zmarłych. Dzięki Chrystusowi, Jego śmierci i zmartwychwstaniu otrzymaliśmy nadzieję życia wiecznego, a ona zawieść nie może. Jeśli śmierć należy do życia, to na każdym z nas spoczywa obowiązek dobrego przygotowania się do niej. Czyńmy to, dopóki mamy czas.

Z ufnością polecimy Bogu wszystkich naszych zmarłych. Oddajemy ich imiona Jezusowi Chrystusowi w Eucharystii, dziękując Bogu za dar ich życia. Nasza modlitwa jest wyrazem pamięci o nich, ale także pełnym ufności spotkaniem z nimi w wierze. Za naszych zmarłych ofiarujmy przez cały rok: Msze św., modlitwy, wypominki, odpusty oraz nasze codzienne krzyże, cierpienia, przykrości i dobre uczynki. Warunki zyskania odpustu za zmarłych: pobożne nawiedzenie kościoła, kaplicy lub cmentarza, modlitwa za zmarłych i w intencjach Ojca św. /Ojcze nasz, Wierzę w Boga/, stan łaski uświęcającej /spowiedź św./ i Komunia św..

Przed nami ostatni tydzień modlitwy różańcowej. Zapraszamy szczególnie tych, którzy nie byli ani raz. Zachęcamy do Żywego Różańca, szczególnie mężczyzn. W sobotę ostatnie nabożeństwo różańcowe o 17.30 – przyjdźmy, by Matce Bożej Różańcowej zawierzyć całą naszą parafię i jej wszystkie troski.

W środę – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Spotkanie scholi o 17.00 i próba chóru o 18.45 – wszystkich chętnych i uzdolnionych zapraszamy.

Solenizantom składamy serdeczne życzenia.

W czwartek na różaniec, Mszę św. i spotkanie zapraszamy ministrantów i kandydatów.

W przyszłą niedzielę – 1 listopada – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH.

Msze św. jak w każdą niedzielę. Na cmentarzach – Msza św. z tradycyjną procesją z wypominkami – w Zielonkach o 14.00 – a na Prądniku Czerwonym o 14.00.

W poniedziałek – 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny.

Msze św. w naszym kościele o 8.00 i o 18.00.

O godz. 17.30 – różaniec za zmarłych z wypominkami jednorazowymi.

Możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej – przed każdą Mszą św. oraz w czwartek, piątek i sobotę od 17.00.

W tym czasie zadumy poczytajmy trochę więcej prasy katolickiej.

Bardzo dziękujemy za wszelką troskę o nasze świątynie i za każde dobro i poświęcenie dla parafii, za kwiaty, sprzątanie oraz za każdą złożoną ofiarę na nasze inwestycji i potrzeby parafialne.

Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji naszej parafii, o zaangażowanie się w jej życie oraz za każdego ofiarodawcę i dobrodzieja. Pomóżmy w sprzątaniu naszej świątyni w wyjątkowo w piątek od 8.00.

Wszystkim życzymy, abyśmy szczerze cieszyli się obecnością Chrystusa w naszej świątyni a pochylając się nad grobami przeżyjmy głęboko czas refleksji i zadumy nad życiem i wiecznością. Na te szczególne dni dedykujemy myśl św. Augustyna:

„Łza za zmarłymi wyparowuje; kwiat na grobie więdnie;

modlitwa natomiast dociera do serca Najwyższego”.