III Niedziela Wielkiego Postu – 04 marzec 2018.

Dzisiejsza Liturgia Słowa ukazuje nam Boga, który nieustannie troszczy się o człowieka. Człowiek nigdy nie był i nie jest obojętny Stwórcy. Bóg w swoim niezgłębionym miłosierdziu nieustannie znajduje miejsce dla człowieka. Nie pozostawia nas samych sobie. Jezus Chrystus oddał za nas swoje życie. Przeżywamy te prawdę na nowo podczas każdej Eucharystii. Jeśli chcemy się upodabniać do Zbawiciela, to także musimy być zdolni do ciągłego umierania dla grzechu.

Czas Wielkiego Postu, czas świętych rekolekcji, które przed nami – niech będzie czasem zastanowienia się i refleksji nad sobą, czasem modlitwy, umocnienia wiary i nawrócenia na Boże drogi, czasem pokuty, pojednania i naprawy krzywd. Nie zmarnujmy tego czasu łaski. Wszystkich bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w rekolekcjach od przyszłej niedzieli, wszystkich prosimy o ufną modlitwę i ofiarowanie swoich krzyży w tej intencji. Rekolekcje wygłoszą X. SERCANIE – Program otrzymamy w najbliższych dniach w gazetce parafialnej jest już na stronie internetowej.

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca uklękniemy dziś, by prosić o potrzebne łaski adorując obecnego wśród nas Miłosiernego Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale o 15.30. Za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego.

Składka na Gorzkich Żalach dziś oraz w pozostałe niedziele W. Postu będzie zbierana na kwiaty do Bożego Grobu i na wielkanocny wystrój naszej świątyni.

Dziś również – święto św. Kazimierza, patrona naszej archidiecezji. Wszystkim solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia, szczególnie naszemu p. Kazimierzowi za ogrom pracy i poświęcenia.

W środę – próba scholi o 16.30 – a po Mszy św. wieczornej spotkanie zespołu charytatywnego.

W czwartek po Mszy św. wieczornej Koronka do Bożego Miłosierdzia o owocne przeżycie czasu Wielkiego Postu, rekolekcji i wielkanocnych uroczystości parafialnych.

W czwartek – Dzień Kobiet – wszystkim paniom składamy serdeczne życzenia obfitości Bożych łask, a panów prosimy o modlitwę i szacunek. Nasze panie zapraszamy na Mszę św. – w czwartek o 18.00.

W piątek – Droga krzyżowa dla wszystkich o 17.30 – serdecznie wszystkich zapraszamy.

Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św.

Spotkania kandydatów do bierzmowania: z klas VII we wtorek o 18.45,  z klas III w piątek o 18.45. Spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum będzie 16.III. 2018 – o 19.45!!!.

W przyszłą niedzielę zespół charytatywny będzie zbierał ofiary do puszek – na świąteczne paczki dla najbiedniejszych naszej parafii.

Gazetkę parafialną z programem rekolekcji, Wielkiego Tygodnia oraz życzenia świąteczne i zaproszenie na odpust otrzymacie państwo w najbliższych dniach. Szczerze dziękujemy całemu zespołowi redakcyjnemu.

Dyrektor naszej szkoły informuje, że ruszyły zapisy do klasy I Szkoły Podstawowej oraz Przedszkola. Termin rekrutacji – 28. III. 2018.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej, Pisma św., Dzienniczka i książek katolickich – szczególnie w tym czasie umacniania wiary.

Serdeczne Bóg zapłać”  za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii, za udział w Drodze krzyżowej czuwanie w I czwartek i modlitwę w I sobotę – szczególnie za sprzątanie – oraz za każdą złożoną ofiarę.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – w sobotę od 8.30.

Wszystkim parafianom: dzieciom, młodzieży, starszym życzymy jak najowocniejszego przeżycia czasu świętych rekolekcji z myślą św. Ambrożego:

”Kto odchodzi od Słowa Boga, ten głoduje,

kto odstępuje od mądrości, głupim się staje,

kto odchodzi od źródeł, jest spragniony,

kto od skarbu się odsuwa, staje się biedny”.