IV Niedziela Wielkiego Postu – 11 marzec 2018. CZAS ŚWIĘTYCH REKOLEKCJI.

„Zabiorę się i pójdę do mego Ojca, i powiem: Ojcze, zgrzeszyłem przeciw niebu i względem Ciebie” – przeżywamy czas świętych rekolekcji, czas pojednania z Bogiem i bliźnimi, czas pokuty i nawrócenia, czas modlitwy i wyciszenia. Módlmy się wzajemnie za siebie, aby ten czas łaski zaowocował w każdym z nas wzrostem miłości Boga i bliźniego. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach, które głoszą – X. SERCANIE: X. Jerzy i X. Piotr – serdecznie ich w naszej parafii witamy i życzymy obfitości darów Ducha Świętego. Program rekolekcji – mamy w naszych domach w gazetce i na stronie internetowej.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.30 – rzewnie rozważając mękę Chrystusa będziemy błagać o Boże zmiłowanie. Składka na Gorzkich Żalach – na kwiaty do Bożego Grobu i na wielkanocny wystrój naszej świątyni.

We wtorek – dzień spowiedzi rekolekcyjnej: spowiedź dorosłych: 7.30 – 8.00; 16.30 – 18.00. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu.

Naszych chorych, samotnych i starszych zapraszamy na Mszę św. rekolekcyjną w środę o 16.30. Bardzo prosimy, by rodzina pomogła im dotrzeć do naszej świątyni.

Zakończenie rekolekcji z błogosławieństwem rekolekcyjnym w środę na wszystkich Mszach św. W środę na Mszach św. składka na potrzeby rekolekcji.

W czwartek – po Mszy św. wieczornej Koronka do Bożego Miłosierdzia o owocne przeżycie Wielkiego Tygodnia, Świąt Wielkanocnych, odpustu i konsekracji naszej świątyni.

W piątek – III. miesiąca – o 17.30 – Droga krzyżowa dla dzieci i starszych – przyjdźmy, by umocnić się w  dźwiganiu naszych codziennych krzyży. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i czuwanie modlitewne. O 19.15 – Droga krzyżowa dla młodzieży. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas VII, II i III gimnazjum.

Spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum będzie – 16.III. 2018 – o 19.45!!!.

W sobotę – III. miesiąca – rodziców z małymi dziećmi i kobiety w stanie błogosławionym oraz rodziny pragnące należeć do wspólnoty rodzin – zapraszamy na nabożeństwo o 17.40 i Mszę św. o 18.00.

W przyszłą niedzielę – III. miesiąca – Msza św. szkolna o 11.30. Msza św. młodzieżowa o 10.00. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas VII, II i III gimnazjum przygotowujący się do bierzmowania.

Dziś i przyszłą niedzielę po Mszach św. nasz zespół charytatywny zbiera ofiary do puszek na paczki na święta dla najbardziej potrzebujących naszej parafii.

Caritas prosi o przekazanie 1 % podatku na pomoc ludziom starszym i chorym, Szczegóły na ulotkach przy wyjściu.

Solenizantom tego tygodnia, szczególnie: Grzegorzom. Krystynom, Bożenom i Zbigniewom składamy serdeczne życzenia – wielu potrzebnych łask.

Od 23 – 25. IV. odbędzie się XVI Forum Młodych naszej archidiecezji – szczegóły na plakacie.

Zachęcamy w tym czasie do poczytania prasy katolickiej, Pisma św., Dzienniczka i dobrej książki.

Serdeczne „Bóg zapłać” za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii, za wszelką modlitwę, za sprzątanie, zwłaszcza za rozniesienie kopert oraz za każdą złożoną ofiarę. Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.30.

Z serca życzymy ubogacającego przeżywania czasu łaski świętych rekolekcji, niech jeszcze bardziej zjednoczą nas we wspólnocie wiary i miłości – i dedykujemy myśl Dietricha Bonchoeffera;

„Otoczeni opieką Bożej mocy, z otuchą wyglądajmy przyszłości.

Bóg z nami wieczorem i rankiem i widać Go w każdym nadchodzącym dniu.”