VI Niedziela Zwykła – 17 luty 2019.

Zmartwychwstanie Chrystusa jest fundamentem naszej wiary. Gdyby Chrystus nie zmartwychwstał, daremna byłaby nasza wiara i ufność pokładana w Bogu. Prawda ta umacnia nas pośród trudnych doświadczeń ubóstwa, głodu, smutku, cierpienia i choroby. Niech umacniają nas słowa Pana Jezusa: „Cieszcie się i radujcie, albowiem wielka jest wasza nagroda w niebie”, a sprawowana Eucharystia obudzi naszą wrażliwość na potrzebujących – ludzi biednych, samotnych, załamanych i odrzuconych przez los – szczególnie w naszej parafii.

Przed W. Postem przeżywamy nabożeństwo 40-godzinne, dlatego po Mszy św. o 11.30 – będzie wystawienie Najśw. Sakramentu. Wszystkich na poobiedni spacer do naszej świątyni i na chwilę adoracji serdecznie zapraszamy.

Spotkanie chóru – o 18.30 – chętnych serdecznie zachęcamy.

Kandydatów na ministrantów wraz rodzicami – zapraszamy na spotkanie – w czwartek po Mszy wieczornej.

W piątek – święto Katedry św. Piotra, Apostoła – spotkanie scholi o 16.30 i czuwanie modlitewne – od 17.20.

W sobotę – wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika.

Spotkania kandydatów do bierzmowania: z klas VII – we wtorek o 18.45, z klas III gimnazjum – w piątek o 18.45.

Zachęcam do kupowania i czytania prasy katolickiej.

Bóg zapłać” za czuwanie modlitewne w III piątek i III sobotę oraz za każdą złożoną ofiarę i pomoc, szczególnie w sprzątaniu naszej świątyni.

Bardzo proszę o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła  – w soboty od 8.30.

Wszystkim życzymy umocnienia miłości, szczególnie tych, których nie lubimy dedykując myśl – Antoina de Saint-Exupéry`ego:

„Prawdziwa miłość zaczyna się tam, gdzie niczego już w zamian nie oczekuje”.