VII Niedziela Zwykła – 24 luty 2019.

Przed tygodniem liturgia przypomniała nam potrzebę pójścia drogą przykazań, które są prawdziwym wyzwoleniem człowieka. Dziś zaś mówi nam Chrystus, że pierwszym i największym z Jego przykazań jest przykazanie miłości. I to miłości nawet nieprzyjaciół. Nakaz miłości bliźniego znajdujemy w wielu religiach i systemach etycznych, jednak miłość nieprzyjaciela głosi tylko chrześcijaństwo. Chrystus stawia to przykazanie na szczycie swej etycznej nauki. Chrześcijaninem jest więc dopiero ten, kto potrafi miłować nawet nieprzyjaciół. Ofiara Chrystusa, którą złożyliśmy, niech da nam tę niepojętą dla świata moc: miłowania nieprzyjaciół.

Przed W. Postem przeżywamy przez trzy kolejne niedziele nabożeństwo 40-godzinne. Dziś po Mszy św. o 11.30 – będzie wystawienie Najśw. Sakramentu do Mszy św. wieczornej. O 15.30 – Koronka do Miłosierdzia Bożego. Wszystkich na poobiedni spacer do naszej świątyni i na chwilę adoracji serdecznie zapraszamy.

We wtorek – próba chóru o 18.30.

W czwartek tłusty – kończy się powoli czas karnawału – coraz bliżej Wielki Post.

W I piątek – litania do Serca Pana Jezusa po Mszach św. o godz. 7.00  i 18.00. Na Mszę św. o 18.00 zapraszamy „obowiązkowo”  kandydatów do bierzmowania z klas VI, VII, VIII i III gimnazjum.

O 16.30 Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00.

Okazja do spowiedzi św. dorosłych i młodzieży w czwartek i piątek – od godz. 17.15.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.15.

Również w I piątek – 1. III. – na Mszę św. o 18.00 – zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania z klas VIII i III gimnazjum – po Mszy św. spotkanie organizacyjne.

I sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót: o 17.30 różaniec i o 18.00 Msza św. z rozważaniem tajemnicy różańca. Wszystkich zapraszamy.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia: Romanom, Helenom składamy serdeczne życzenia.

Zachęcamy do poczytania prasy katolickiej.

  1. Dyrektor naszej szkoły informuje, że 1.III.2019r. rozpoczną się zapisy do klasy I Szkoły Podstawowej i Przedszkola. Termin rekrutacji mija 29.III. Zainteresowanych zapraszamy do sekretariatu szkoły.

Organizujemy kolonie dla dzieci i młodzieży nad morzem w Sopocie – 15.VII-27.VII.2019r. – koszt  850 zł. Szczegóły na karteczkach przy wyjściu.

Urząd Miasta Kraków uruchomił program teleopiekuńczy wspierający osoby starsze i niesamodzielne. Pod numerem 12/4465465 – starsi i niesamodzielni mieszkańcy Krakowa mogą skorzystać z infolinii Doradca Medyczny. Szczegóły na plakacie i ulotkach przy wyjściu.

Bóg zapłać” za czuwanie modlitewne, za każdą złożoną ofiarę i za sprzątanie naszej świątyni.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – w sobotę od 8.30.

Na dni kończącego się karnawału wszystkim życzymy dobrej zabawy, smacznego pączka oraz podnoszącej na duchu prawdziwej radości serca i dedykujemy kolejny raz wymowną myślą św. Augustyna:

„Człowieku naucz się tańczyć,

bo inaczej aniołowie w niebie nie będą wiedzieć, co z tobą robić:”