VIII Niedziela Zwykła – 03 marzec 2019

Wśród naszych trosk doczesnych, przychodzimy na Mszę św., bo jesteśmy pewni, że Bóg troszczy się o nas, chce naszego dobra i nigdy nas nie opuści. Niech więc ta Najświętsza Ofiara umocni naszą ufność wobec Boga, który w swym ręku ma nasze losy i wie, czego nam potrzeba do życia duchowego i doczesnego. Dzisiejsza liturgia słowa podkreśla, że wszyscy uczniowie Chrystusa muszą być dobrymi nauczycielami ludzi, W ich życiu powinna panować harmonia między słowem a czynem, powinni nie tylko słuchać Pana, lecz również czynić Jego wolę.

Z racji I niedzieli miesiąca dziś adoracja Najśw. Sakramentu – o ducha trzeźwości, ponieważ dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Jest to również czas wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa.

Przed W. Postem przeżywamy przez trzy kolejne niedziele nabożeństwo 40-godzinne. Dziś po Mszy św. o 11.30 – będzie wystawienie Najśw. Sakramentu do godz.15.30. O 15.30 – Zmianka różańcowa z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Wszystkich na poobiedni spacer do naszej świątyni i na chwilę adoracji serdecznie zapraszamy.

W poniedziałek – święto św. Kazimierza, królewicza, patrona Archidiecezji Krakowskiej.

We wtorek – ostatki – spotkanie chóru o 18.30 – na utalentowanych oczekujemy.

W Środę Popielcową rozpoczynamy czas Wielkiego Postu – czas nawrócenia, poprawy, pokuty i głębszego zastanowienia się nad sobą. Msze św. z obrzędem posypania głowy popiołem o 8.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły – niech nas będzie stać na to wyrzeczenie.

W I czwartek – o 17.00 „Godzina święta” z Koronką do Bożego Miłosierdzia – na chwilę modlitwy szczerze zapraszamy. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie rady parafialnej i wszystkich chętnych, którzy pragną włączyć się w życie naszej parafii.

W piątek – Droga krzyżowa dla wszystkich o godz. 17.30 – szczerze zapraszamy. W piątek również Dzień Kobiet – wszystkim paniom składamy serdeczne życzenia obfitości Bożych łask, a panów prosimy o modlitwę i szacunek.

W piątek – spotkanie scholi o 16.30.

W przyszłą niedzielę – I. Wielkiego Postu – Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o 15.30. Znajdźmy czas na to szczególne rozważanie męki pańskiej.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia: Kazimierzom, Adrianom a szczególnie naszemu P. Kazimierzowi składamy serdeczne życzenia.

Rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Trwa on do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św..

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

Bóg zapłać” za każdą modlitwę, złożoną ofiarę i za każdą pomoc, szczególnie w sprzątaniu naszej świątyni.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – w sobotę od 8.30.

Wszystkim na ostatki i początek Wielkiego Postu życzymy umocnienia ufności w Bożą opatrzność na wszystkich drogach naszego życia z myślą Reinholda Schneidera:

„Każdy nasz los,

w którym widać krzyż, staje się łaską”.