II Niedziela Wielkiego Postu – 17 marzec 2019.

Opis Przemienienia Jezusa według ewangelisty Łukasza ukazuje nam, że to co doczesne jest tylko etapem drogi i nic nie może nam przesłonić ostatecznego celu jakim jest kochający Bóg. Wizja na Górze Tabor – dotyczy perspektywy chwały, w jakiej może uczestniczyć każdy człowiek. Słowa Ojca Niebieskiego: „To jest mój Syn wybrany, Jego słuchajcie” odczytujemy, jako szczególne wezwanie do słuchania Słowa Bożego głoszonego przez Jezusa i do przemiany naszych serc. Również święty Paweł zachęca nas: „stójcie mocno w Panu”.  Z Bożą pomocą jesteśmy zdolni pokonać wszystko, co nas zniewala i ogranicza.

Dziś również Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami pod hasłem „Misjonarze mocą Ducha”. Modlitwą, cierpieniem w intencji misji oraz ofiarami do puszek po Mszach św. – wyrażamy nasza braterską solidarność z 2004 misjonarzami i misjonarkami, którzy głoszą Ewangelię i dają świadectwo miłości Boga i bliźniego w 99 krajach świata. „Bóg zapłać” za każde misyjne wsparcie.

Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale o 15.30. Składka na Gorzkich Żalach w przyszłą III-cią i pozostałe Niedziele W. Postu będzie zbierana na kwiaty do Bożego Grobu i na wielkanocny wystrój naszej świątyni. Za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego.

We wtorek – Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP – męża sprawiedliwego, wzór pracowitości i patrona dobrej śmierci. Próba chóru o 18.30 – na utalentowanych cierpliwie oczekujemy.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia, szczególnie Zbigniewom, Józefom składamy serdeczne życzenia.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania: z klas VII – we wtorek o 18.45, z klas III gimnazjum – w piątek o 18.45.

W środę – spotkanie zespołu charytatywnego po Mszy św. wieczornej.

W czwartek po Mszy św. wieczornej Koronka do Bożego Miłosierdzia o dobre przeżycie rekolekcji.

W piątek – Droga krzyżowa dla wszystkich o 17.30 – serdecznie zapraszamy.

Okazja do spowiedzi św. codziennie przed każdą Mszą św.

W piątek – spotkanie scholi o 16.30.

Gazetkę parafialną z programem rekolekcji, Wielkiego Tygodnia oraz życzenia świąteczne i zaproszenie na odpust, otrzymacie państwo w najbliższych dniach. Bardzo prosimy o pomoc w jej rozniesieniu.

Zaplanujmy już dziś czas, aby wziąć udział w rekolekcjach wielkopostnych w dniach 31.III – 3.IV.2019.

W środę – 25.III – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Dzień wielkiej modlitwy o poszanowanie każdego życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Chętnych, by włączyć się do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i złożyć swoje przyrzeczenia zapraszamy już w najbliższą sobotę – 23 III – na Mszę św. o 18.00. Przy wyjściu można dziś zabrać karteczkę z przyrzeczeniem.

Caritas prosi o przekazanie 1 % podatku na pomoc ludziom starszym i chorym, Szczegóły na ulotkach przy wyjściu.

Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Świętej Lipki, Gietrzwałdu w dniach 10-12.VI.2019. Koszt ok.340 zł.  Zapisy po Mszach św..

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej, Pisma św. i książek katolickich – szczególnie w tym czasie umacniania wiary.

Serdeczne „Bóg zapłać” – za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii, za wspólną modlitwę i adorację, udział w Drodze Krzyżowej, za sprzątanie, za każdą złożoną ofiarę.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – w sobotę od 8.30.

Niech kolejne dni Wielkiego Postu zbliżają nas do Boga i do ludzi – niech towarzyszy nam myśl św. Augustyna:

„Człowiek jest tęsknotą Boga,

jest celem Jego miłości”.