IV Niedziela Wielkanocna – 21. 04. 2012.

„Ja jestem Dobrym Pasterzem i znam owce moje. Przyszedłem po to, aby owce miały życie” – To zapewnienie Chrystusa, który zna nas po imieniu i troszczy się o każdego z nas. Przeżywana niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna 50 Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego pod hasłem: „Powołania darem miłości Boga”. Dziękując za powołanych do służby Bożej módlmy się dziś gorąco o dobre i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, szczególnie z naszej parafii. Dzieci naszej szkoły podstawowej zapraszamy na Mszę św. szkolną o 11.30 a naszą młodzież na Mszę św. młodzieżową o 16.15. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas I i II gimnazjum przygotowujący się do bierzmowania.

Dzieci klas II i ich rodziców zapraszamy na spotkanie organizacyjne w czwartek o godz. 18.30.

W przyszłą niedzielę – na Mszy św. o 11.30 będziemy modlić się za ofiary zbrodni katyńskiej. Po Mszy św. przy pomniku Bolesława Buszczyńskiego i dębie katyńskim apel poległych.

Już dziś wszystkich naszych jubilatów, czyli przeżywających w tym roku 60, 50 i 25-lecie ślubu kościelnego – zapraszamy na Mszę św. jubileuszową w Zielone Święta – 19 maja o godz. 11.30.

Zachęcam do kupowania i poczytania prasy katolickiej. Polecam dziś w „Przewodniku katolickim” artykuł: „Wiara podstawą powołania’

Chcemy położyć płytki z tyłu kościoła ,by można było iść na procesję nawet po deszczu – bardzo proszę o pomoc kilku mężczyzn – w poniedziałek od 9.00.

Serdeczne „Bóg zapłać” – za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii- szczególnie za modlitewne czuwanie w III piątek, sprzątanie i za każdą złożoną ofiarę.

Sprzątanie kościoła w sobotę od 9.00 – bardzo proszę o pomoc.

Modląc się dziś o powołania do służby Bożej – każdemu z osobna życzymy dużo Bożej radości w realizowaniu swojego powołania dedykując zachętę błogosławionego Jana Pawła II:

 „ Wypłyń na głębię „ – swoich możliwości.

MODLITWA JANA PAWŁA II – O POWOŁANIA
         Jezu, Dobry Pasterzu, wzbudź we wszystkich wspólnotach parafialnych powołania do kapłaństwa, do zakonów męskich i żeńskich, do świeckiego życia konsekrowanego i misyjnego, wedle potrzeb całego świata, który Ty miłujesz i pragniesz zbawić. Tobie zawierzamy w szczególności naszą wspólnotę, stwórz w nas taki klimat duchowy, jaki panował wśród pierwszych chrześcijan; abyśmy stali się wieczernikiem modlitwy i pełnego miłości przyjęcia Ducha Świętego oraz Jego Darów. Wspieraj naszych pasterzy i wszystkie osoby konsekrowane. Kieruj krokami tych, którzy wspaniałomyślnie odpowiedzieli na Twoje wezwanie i przygotowują się do przyjęcia święceń albo ślubów opartych na radach ewangelicznych. Wejrzyj z miłością na tylu pełnych gotowości młodych ludzi i wezwij ich do tego, aby poszli za Tobą. Zawierzając te wielkie sprawy Twojego Serca możnemu wstawiennictwu Maryi, która jest Matką i wzorem wszystkich powołań, prosimy Ciebie o podtrzymanie naszej wiary, w przekonaniu, że Ojciec wysłucha nas, gdy modlimy się o to, o co Ty sam kazałeś nam prosić. Amen.