V Niedziela Wielkanocna – 28 kwiecień 2013.

Zgromadzeni przy ołtarzu Jezusa Chrystusa, celebrowaliśmy Jego zbawcze misteria, które dały nam zbawienie. Każda Eucharystia, to przestrzeń, w której misteria z życia Jezusa, czyli męka, śmierć i zmartwychwstanie, stają się tu i teraz również naszym udziałem. Zmartwychwstały Jezus pragnie podczas każdej Eucharystii wejść w naszą egzystencję. On chce, abyśmy my razem z Nim zmartwychwstali. Zmartwychwstanie z Jezusem, to przede wszystkim nasze nawrócenie, przemiana naszego życia, to odwrócenie się od grzechu.

Zakończył się Tydzień Modlitw o Powołania do służby Bożej – dziękując za kapłanów, misjonarzy i siostry zakonne – módlmy się wytrwale o powołania szczególnie z naszej parafii – niech Boży apel znajdzie pozytywny odzew w sercach naszej młodzieży.

W poniedziałek – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika.

We wtorek – pierwsze nabożeństwo majowe z procesją o 17.30. Proszę o udział: małe dzieci do sypania kwiatów, dzieci z klas III w strojach komunijnych, niosących feretrony i chorągwie. Rozpoczynamy piękny miesiąc maryjny. Nabożeństwa majowe codziennie o 17.30 a w niedzielę i święta o 15.30.  Maryja czeka na to spotkanie z otwartym sercem na wszystkich – szczególnie na dzieci i młodzież – znajdźmy dla Niej pół godziny czasu!. Dzieciom będziemy rozdawać specjalne obrazki.

W środę – 1 maja – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika.

W I czwartek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła – po Mszy św. wieczornej spotkanie rady parafialnej i wszystkich chętnych, którzy pragną się włączyć w życie parafii.

W I piątek – 3maja – Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski – odnowimy akt zawierzenia Matce Bożej – Jasnogórskie Śluby Narodu. Msze św. jak w każdą niedzielę. Na nabożeństwo majowe o 15.30 zapraszamy szczególnie naszych maturzystów.

Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św. oraz w czwartek od 17.15.

Z racji uroczystości w I piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną wyjątkowo w tym miesiącu w sobotę od godz. 10.15!!!.

W I sobotę – święto św. Floriana, męczennika, patrona Krakowa i wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Spowiedź św. dzieci pierwszokomunijnych o 8.30. Nabożeństwo I sobót: o 17.00 różaniec i o 18.00 Msza św. z rozważaniem tajemnicy różańca. „Wieczór Jana Pawła II” o 21.00. Wszystkich zapraszamy.

W przyszłą niedzielę – w naszej świątyni na Mszy św. o 11.30 – dzieci klas II przystąpią po raz pierwszy do Komunii św.. Dzieci klas II i ich rodziców zapraszamy na spotkanie pierwszokomunijne w czwartek o 18.30. Rocznica I Komunii św. – 12 maja na Mszy św. o 11.30.

Próby i spotkania chóru parafialnego w piątek o 18.45. Chętnych bardzo serdecznie zapraszamy.

Już dziś wszystkich naszych jubilatów, czyli przeżywających w tym roku 60, 50 i 25-lecie ślubu kościelnego – zapraszamy na Mszę św. jubileuszową w Zielone Święta – 19 maja o godz. 11.30.

Serdeczne „Bóg zapłać” – za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii- szczególnie za pomoc w ułożeniu płytek, sprzątanie i za każdą złożoną ofiarę.

Zachęcam do kupowania i poczytania prasy katolickiej. Polecam dziś w „Przewodniku katolickim” artykuł: „Kochać boga i Ojczyznę”

Dekoracja kościoła na I Komunię w piątek od 17.15 – a sprzątanie naszej świątyni w sobotę od 10.00 – bardzo proszę o pomoc.

Wszystkim życzymy – niech Matka Najświętsza w te piękne majowe dni otacza nas wszystkich płaszczem swojej szczególnej opieki, nie bójmy się pobożności Maryjnej, bo jak mówi arabskie przysłowie:

               „Miłość matki nie starzeje się”.