VI Niedziela Wielkanocna – 5 maj 2013.

    „Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam” – tak mówi Jezus Apostołom, zapowiadając swoje odejście. Pokój Jezusa nie oznacza tylko uspokojenia emocji. Pokój, który daje Chrystus, jest darem doprowadzającym człowieka do szczęścia. To łaska wewnętrznego posklejania człowieka rozbitego na kawałki. Pokój Jezusa pozbawia nas lęku i trwogi, integruje ludzkie istnienie. Przyjmijmy dziś dar Chrystusowego pokoju.

Z racji I niedzieli miesiąca dziś adoracja Pana Jezusa w Eucharystii. Żywy Różaniec zapraszamy na majówkę połączoną ze zmianką o 15.30.

Dziś wielka radość całej naszej parafialnej wspólnoty i Szkoły Podstawowej nr 68 – ponieważ uczniowie klas II po raz pierwszy przyjmują Pana Jezusa do swojego serca. Składamy im najserdeczniejsze życzenia i pragniemy dzielić z nimi tę chrześcijańską radość – otwierając i nasze serca – by Chrystus w nich zagościł.

Przychodźmy na nabożeństwa majowe, by zawierzyć Maryi wszystkie nasze sprawy. Nabożeństwa majowe w tygodniu o 17.30, a w niedziele o 15.30. Na majówkę zapraszamy – w poniedziałek szczególnie klasy IV-VI, we wtorek klasy O-III, w czwartek gimnazjalistów. Maryja czeka na to spotkanie z otwartym sercem – znajdźmy dla Niej pół godziny czasu!. Proszę, by rodzice zachęcili swoje dzieci.

WBiałym Tygodniu – klasy II zaprasza Pan Jezus codziennie na Mszę św. o 18.00 a w sobotę na zakończenie o 9.00.

W środę – uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski, naszej archidiecezji i naszego metropolity X. Kardynała Stanisława Dziwisza – w duchu wdzięczności ogarnijmy go naszą modlitwą. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia – obfitości Bożych łask.

Próby i spotkania chóru parafialnego w piątek o 18.45. Chętnych bardzo serdecznie zapraszamy.

Kandydatów do bierzmowania z klas I zapraszamy na spotkanie we wtorek o 18.30.

Zbiórka ministrantów w czwartek o 18.45, lektorów w piątek o 18.45.

Spotkanie Grupy Apostolskiej i chętnej młodzieży w sobotę o 18.45.

W przyszłą niedzielę – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – na Mszy św. o 11.30 – Rocznica I Komunii św.. Spotkanie rodziców i dzieci klas III w środę o 18.45. Spowiedź w piątek od 17.00.

Również w przyszłą niedzielę – tradycyjna pielgrzymka z Wawelu na Skałkę o godz. 9.00. Ks. Kardynał – bardzo serdecznie wszystkich zaprasza.

Wszystkich naszych jubilatów, przeżywających w tym roku 60, 50 i 25-lecie ślubu kościelnego – zapraszamy na Mszę św. jubileuszową w Zielone Święta – 19 maja – o godz. 11.30. Gdyby do kogoś przeżywającego w tym roku jubileusz nie dotarło zaproszenie w tym tygodniu – bardzo proszę o zgłoszenie.

Zachęcam do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

Wszystkim, którzy trudzili się w tym tygodniu – szczególnie przygotowując naszą świątynię do uroczystości pierwszokomunijnej składam z głębi serca płynące „Bóg zapłać”. Serdeczne podziękowanie za każdą złożoną ofiarę na tacę lub konto.

Sprzątanie i przygotowanie kościoła w sobotę od 10.00 – bardzo proszę o pomoc.

Jeszcze raz serdeczne życzenia i gratulacje, szczególnie dla dzieci klas II, dla ich rodziców i rodzin, dla wszystkich gości i całej wspólnoty parafialnej. Niech Majowa Matka Najświętsza – wyprosza nam wszystkim łaskę prawdziwej odpowiedzialności za swoje powołanie do miłości Boga i bliźniego – niech towarzyszą nam słowa A. de Saint-Exupery,ego:

„Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy.

Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostaje.”