Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 12 maj 2013

Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wniebowstąpienie jest dopełnieniem tajemnicy zmartwychwstania. Jezus powraca do Ojca. Jednocześnie zapewnia nas o swojej obecności w Kościele oraz o tym, że powróci powtórnie na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość przypomina nam również, że nasza ojczyzna jest w niebie. Prośmy dziś Boga, by umacniał naszą nadzieję i stale wskazywał drogę do domu Ojca. Pan Jezus wstąpił do nieba, ale nie zostawił nas samymi. Najpełniej spotykamy Chrystusa w czasie Eucharystii, kiedy karmi nas swoim Ciałem. Z tej radości rodzi się radosne świadectwo miłości względem każdego człowieka. Trwając z Maryją i Apostołami na modlitwie prośmy o potrzebne dary Ducha Świętego dla nas i całej naszej parafii.

Przychodźmy na nabożeństwa majowe, by zawierzyć Maryi każdego z nas, nasze rodziny i całą parafię. Nabożeństwa majowe w tygodniu o 17.30, a w niedziele o 15.30. Na majówkę zapraszamy – w poniedziałek szczególnie klasy IV-VI, we wtorek klasy O-III, w czwartek gimnazjalistów. Maryja czeka na to szczególne spotkanie – zachęcajmy się wzajemnie.

Dziś – procesja św. Stanisława z Wawelu na Skałkę. Na Mszy św. o 11.30 – Rocznica I Komunii św. dzieci klas III.

W poniedziałek – wspomnienie NMP Fatimskiej – rozpoczyna się septenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

We wtorek – święto św. Macieja, Apostoła.

W czwartek – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

W piątek – III miesiąca – po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu: czuwanie grupy modlitewnej do 19.00. Od 19.00 – 19.15 adoracja w ciszy. O 19.15 – czuwanie młodzieży.

Apel Jasnogórski z Koronką do Bożego Miłosierdzia o 20.00 . Na chwilę adoracji i apel wszystkich serdecznie zapraszamy.

Kandydatów do bierzmowania z klas II zapraszamy na spotkanie we wtorek o 19.00.

Zbiórka kandydatów na ministrantów – w środę o 18.30.

Spotkanie chóru parafialnego – w piątek o 18.45. Uzdolnionych serdecznie zapraszamy. Zachęcamy na godzinki – w niedziele o 7.30.

W sobotę – III miesiąca – rodziców z małymi dzieci i kobiety w stanie błogosławionym zapraszamy na nabożeństwo majowe o 17.30 i Mszę św. o 18.00.

Siostry Duszy Chrystusowej przy ul. Matki Tajber 1 – zapraszają na czuwanie przed Zesłaniem Ducha Św. – 18 maja od 19.15.

W przyszłą niedzielę – 19 maja – uroczystość Zesłania Ducha Św. /Zielone Święta/ – wszystkich naszych diamentowych, złotych i srebrnych jubilatów, przeżywających w tym roku 60, 50 i 25-lecie ślubu kościelnego – zapraszamy na Mszę św. jubileuszową  o godz. 11.30. Gdyby ktoś nie otrzymał zaproszenia – bardzo prosimy również o zgłoszenie i przybycie.

Zachęcam do kupowania i poczytania prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” polecamy artykuł: „Fatima wczoraj i dziś”.

Wszystkim, którzy trudzili się w tym tygodniu – szczególnie przygotowując naszą świątynię składamy z serca płynące podziękowanie. „Bóg zapłać’ za każdą złożoną ofiarę.

Sprzątanie i przygotowanie naszej świątyni w sobotę od 9.00 – bardzo prosimy o pomoc.

Wszystkim życzymy – niech pragnienie nieba, czyli wiecznego szczęścia z Bogiem kieruje całym naszym życiem dedykując myśl L. Borosa:

„Gdzie płonie jeszcze mały płomyk nadziei

tam widać światło nieba.”