Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 19 maj 2013

Chrystus wielokrotnie obiecywał, że ześle Ducha Świętego, który napełni serca uczniów i cały okrąg ziemi. Kiedy wstąpił do Ojca, wylał Go na cały Kościół i świat. Obietnica Jezusa została spełniona – nie jesteśmy sami. Przeżywając tę uroczystość zjednoczenia ze wszystkimi chrześcijanami, otwórzmy się na Jego natchnienia i dary. Nie zamykajmy naszych umysłów i serc. Niech umacnia nas Duch Prawdy, Duch Pocieszyciel. Trwajmy mocni w wierze. Prośmy Ducha Świętego o odnowę oblicza Kościoła, naszej parafii oraz o nowy zapał dla każdego i każdej z nas.

Wszystkim naszym jubilatom, przeżywającym w tym roku 60, 50 i 25-lecie ślubu kościelnego składamy dziś najserdeczniejsze życzenia – dużo zdrowia i obfitości Bożych łask na dalsze lata.

Jutro – drugi dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o 8.00 i 18.00.

W środę – po Mszy św. wieczornej spotkanie kandydatów na ministrantów.

W tym roku po raz pierwszy obchodzone będzie w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dniem tego święta jest czwartek po Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. W czwartek zapraszamy na Mszę św. o 18.00 – będziemy dziękować za dar kapłaństwa i modlić się za kapłanów.

We piątek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych – spotkanie chóru parafialnego – o 18.45. Chętnych bardzo serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy.

Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała – pójdziemy w procesji z Jezusem Eucharystycznym ulicami naszej parafii tak, jak w ubiegłym roku: Dożynkową, Siewną, Natansona, Kuźnicy Kołłątajowskiej, Górnickiego, Głogową i Turowiec.

Ołtarze również, jak w ubiegłym roku. Pojawił się problem 4 ołtarza, może mógłby być na ulicy Głogowej.

Zapraszamy tegoroczne dzieci I-komunijne z rodzicami na pielgrzymkę do Zakopanego Krzeptówek i na spacer dolinkami tatrzańskimi – w piątek 24 maja. Koszt 30 zł od osoby. Zapisy do środy u X. Piotra.

26 maja pod hasłem „BROŃMY ROZDINY” ulicami Krakowa przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz wyruszy o 10.00 z Placu Matejki. Szczegóły na plakacie.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej, nie bójmy się duchowego ubogacenia.

Wszystkim naszym dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą złożoną ofiarę, trud, poświęcenie, sprzątanie, szczególnie panom Władysławowi, Janowi i Stanisławowi za remont kapliczki  – szczerze się za naszych dobrodziejów módlmy.

Z okazji Zielonych Świąt życzymy wszystkim – a szczególnie naszym jubilatom – obfitości potrzebnych darów Ducha Świętego, które niech pomagają nam szczególnie na trudnych ścieżkach naszego życia z myślą A. Mickiewicza:

 „Niech się twa dusza jako dolina położy,

A wnet po niej jak rzeka popłynie duch Boży.”