Uroczystość Najświętszej Trójcy – 26 maj 2013

W dzisiejszą niedzielę świętujemy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kościół przypomina nam prawdę, że Jeden Bóg jest jednocześnie wspólnotą trzech kochających się Osób: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Kiedy czynimy znak krzyża, wyznajemy wiarę w Boga w Trójcy Jedynego. Od tego wyznania zaczynajmy każdą modlitwę, dzień, pracę, a nawet posiłek. Bóg zaprasza nas dzisiaj, byśmy zgłębiali Jego tajemnicę – nie tyle rozumem, ale kochającym i wierzącym sercem. Zaprasza nas, byśmy oddawali Mu chwałę w codzienności. Odpowiedzmy na to zaproszenie. Wzywa nas przecież największa Miłość.

Dziś również – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana – Dzień Matki – naszym mamom składamy najserdeczniejsze życzenia – dużo zdrowia i Bożej opieki a dla zmarłych prosimy o wieczna radość. Nasze mamy zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 15.30.

W środę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

W czwartek –

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA /BOŻE CIAŁO/.

Msze św. jak w każdą niedzielę: o 8.00, 10.00, 11.30, 16.15. Po Mszy św. o 11.30 pójdziemy w tradycyjnej już procesji z Jezusem Eucharystycznym ulicami naszej parafii; Dożynkową, Siewną, Natansona, Kuźnicy Kołłątajowskiej, Górnickiego, Głogową i Turowiec.

            Ołtarze jak w ubiegłym roku. Pomóżmy sobie wzajemnie w ich przygotowaniu – udekorujmy wszystkie nasze domy dając wyraz naszej wierze. Serdecznie wszystkich zapraszamy na procesję – szczególnie niosących feretrony i sztandary, harcerzy, dzieci pierwszokomunijne, dzieci klas III, dzieci do sypania kwiatków oraz Żywy Różaniec ze świecami.

X. Kardynał zaprasza również do udziału w centralnej procesji Bożego Ciała – początek o 9.00 na Wawelu.

W piątek – święto Nawiedzenia NMP – zakończenie nabożeństw majowych – z procesją o 17.30. Serdecznie zapraszamy dzieci sypiące kwiatki, dzieci pierwszokomunijne, niosących feretrony i sztandary. Spotkanie chóru parafialnego – o 18.45. Chętnych bardzo serdecznie zapraszamy.

Miesiąc czerwiec jest poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa po Mszach św. wieczornych przez cały miesiąc.

W I sobotę – wspomnienie św. Justyna, męczennika i Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót: o 17.30 różaniec i o 18.00 Msza św. z rozważaniem tajemnicy różańca. O 21.00 Wieczór Jana Pawła II z Apelem Jasnogórskim. Wszystkich zapraszamy. Również w sobotę – 1 VI – Dzień Dziecka – wszystkim dzieciom naszej parafii składamy serdeczne życzenia: dużo Bożej radości i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę św. o 18.00.

Zbiórka lektorów i ministrantów we wtorek po Mszy św. wieczornej. W środę o 18.30 spotkanie kandydatów na ministrantów.

Z racji zbliżającego się Dnia Dziecka zespół charytatywny kwestuje dziś dla biednych i potrzebujących dzieci naszej parafii. Wielkie „Bóg zapłać” w ich imieniu.

Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Niepokalanowa, Warszawy i Częstochowy – w sobotę 22. VI. 2013. Koszt 70 zł. Zapisy po Mszach św..

Zachęcamy do kupowania i czytania prasy i książek katolickich.

Wszystkim, którzy trudzili się w tym tygodniu – szczególnie przygotowując naszą świątynię składam z serca płynące podziękowanie. Bóg zapłać’ za każdą składaną ofiarę na tacę a szczególnie do kopert, za które chcemy wykonać w tym roku posadzkę w prezbiterium, ołtarz ofiarny i ambonkę.

Bardzo proszę po Mszy św. o zabranie i pomoc w rozniesieniu kopert z zaproszeniem na Boże Ciało w naszej gazetce parafialnej i modlitwą o umocnienie wiary. „Bóg zapłać„ wszystkim, którzy angażują się w jej powstawanie.

Bardzo proszę nasze niewiasty o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od godz. 9.00.

Niech Jezus w Eucharystii, który pragnie nawiedzić każdy nasz dom, każde mieszkanie – wniesie wiele błogosławieństwa w nasze serca, w nasze rodziny i sąsiedztwa z zachętą błogosławionego Jana Pawła II:

„Otwórzcie drzwi Chrystusowi – postawcie Eucharystię w centrum waszego życia”.