IX Niedziela Zwykła – 2 czerwiec 2013.

Wiara jest wielkim darem. Tylko oczyma wiary możemy odczytać słowa i znaki Boga objawiającego się w historii. Wiara oznacza całkowite zawierzenie, zaufanie Chrystusowi, w którym działa moc Boża. Nasza wiara w Chrystusa, nasze całkowite zaufanie Chrystusowi, ma znaczenie i wartość nie tylko dla nas samych, lecz i dla innych. Niech ta liturgia uprzytomnia nam, że od wiary każdego z nas zależy życie innych.

Z racji I niedzieli miesiąca po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. O 15.30 zmianka różańcowa.

Dziś na całym świecie o godz. 17.00 chrześcijanie połączą się we wspólnej adoracji przed Najświętszym Sakramentem w łączności z papieżem Franciszkiem. Zapraszamy również do naszej świątyni na adorację od 17.00.
Miesiąc czerwiec jest poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – Litania do Serca Pana Jezusa po Mszach św. przez cały miesiąc.

W poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas II gimnazjum – we wtorek o 19.00.

W środę – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika. O 18.45 – zbiórka kandydatów na ministrantów.

W I czwartek – zakończenie Oktawy Bożego Ciała z procesją i błogosławieństwem wianków, ziół i kwiatów na Mszy św. o 18.00. Serdecznie zapraszamy dzieci sypiące kwiatki, dzieci pierwszokomunijne, niosących feretrony i sztandary. Po Mszy św. wieczornej zebranie rady parafialnej – zapraszamy także wszystkich chętnych, którzy pragną włączyć się w życie naszej parafii.

W I piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na Mszy św. o 7.00 i 18.00 odmówimy litanię i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Z racji uroczystości nie ma postu.

O 16.30 Msza św. pierwszo-piątkowa dla dzieci. Spowiedź dla dzieci św. od 16.00. Na Mszę św. o 18.00 zapraszamy uczniów klas I i II gimnazjum. Po Mszy św. krótkie spotkanie.

Grupa modlitewna naszej parafii zaprasza na wspólną modlitwę w piątek od godz. 17.15.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.15.

Okazja do spowiedzi św. dorosłych i młodzieży w czwartek i piątek – od godz. 17.15.

Próba chóru parafialnego w piątek o 18.45. Chętnych bardzo serdecznie zapraszamy.

W sobotę wyjazd Służby liturgicznej na pielgrzymkę do Gniezna na ogólnopolskie spotkania ministrantów i lektorów. Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Niepokalanowa, Warszawy i Częstochowy – w sobotę 22. VI.  Koszt 70 zł. Zapisy po Mszach św.
W niedzielę 9 czerwca Kościół w Polsce, a w szczególny sposób nasza archidiecezja, będą przeżywać historyczną uroczystość beatyfikacji Służebnic Bożych: Matki Zofii Czeskiej i Matki Małgorzaty Szewczyk. Beatyfikacja odbędzie się w Łagiewnikach o godz.10.00 – X. Kardynał serdecznie zaprasza.

Zachęcamy do poczytania prasy katolickiej. Polecamy dziś w „Przewodniku Katolickim” artykuł: „Serce Jezusa – objawienie i wzór miłości”.

Dzieci i młodzież naszej parafii zapraszamy na tygodniowe rekolekcje wakacyjne /turystyczne, sportowe, muzyczne, taneczne, fotograficzne ……/. Bliższe informacje w zakrystii i na plakacie.

Zgodnie z prośbą X. Kardynała dzisiejszymi ofiarami do puszek chcemy wesprzeć budowę Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w naszym mieście.

Bóg zapłać wszystkim za udział i przygotowanie procesji Bożego Ciała – szczególnie niosącym sztandary i feretrony, porządkowym, policji, niosącym świece, prowadzącym śpiew, dzieciom pierwszokomunijnym i sypiącym kwiatki, ministrantom, lektorom, Dzieciom Bożym i tym, którzy przygotowali ołtarze, ubrali domy i trasę procesji. Wyrazy wdzięczności również za udział w zakończeniu nabożeństw majowych.

Serdeczne podziękowanie za kwiaty i każdą złożoną ofiarę. Wytrwale módlmy się za naszych dobrodziejów i ofiarodawców.

Na pierwszy czerwcowy tydzień składamy wszystkim serdeczne życzenia – zawierzając każdego z osobna Najświętszemu Sercu Pana Jezusa z myślą A. Mickiewicza:

„Miej serce i patrzaj w serce.”