X Niedziela Zwykła – 9 czerwiec 2013.

Zgromadził nas w tej świątyni Chrystus, który pragnie swoją mocą, płynącą ze słuchania słowa Bożego i uczestnictwa w Jego Ciele, umocnić nas w walce ze złem, które jest w nas i wokół nas. Tylko On, który sam zwyciężył wszelkie zło, jest w stanie ocalić nas: biednych, słabych, grzesznych i rozbitych. Słuchając słowa Bożego, wypełniając wolę Bożą, na nowo odkrywajmy naszą godność i powołanie do życia w przyjaźni z Bogiem i do wiecznego szczęścia.

W czerwcu – miesiącu poświęconym Najśw. Sercu Pana Jezusa – litanię odmawiamy w tygodniu po każdej Mszy św. wieczornej.

W poniedziałek – wspomnienie św. Bogumiła, biskupa.

We wtorek – wspomnienie św. Barnaby, apostoła.

Kandydatów do bierzmowania z klas II zapraszamy na spotkanie we wtorek o 18.30.

W czwartek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła.

W piątek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika – Spotkanie chóru parafialnego w piątek o 18.45. Chętnych bardzo serdecznie zapraszamy.

Spotkanie kandydatów na ministrantów – w czwartek o 18.45.

W piątek – spotkanie Dzieci Bożych o 16.30.

Spotkanie Grupy Apostolskiej i chętnej młodzieży o 18.45.

W sobotę – III miesiąca – wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy. Rodziców z małymi dzieci i kobiety w stanie błogosławionym zapraszamy na nabożeństwo o 17.30 i Mszę św. o 18.00.

W przyszłą III niedzielę miesiąca – dzieci naszej szkoły podstawowej zapraszamy na Mszę św. szkolną o 11.30. A naszą młodzież na Mszę św. młodzieżową o 16.15. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas I i II gimnazjum przygotowujący się do bierzmowania.

Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

Wszystkim naszym dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą złożoną ofiarę na posadzkę w prezbiterium i ołtarz ofiarny oraz za pomoc, szczególnie w sprzątaniu. Bóg zapłać za udział w procesji na zakończenie Oktawy Bożego Ciała.

Bardzo proszę nasze niewiasty o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w sobotę od godz. 9.00.

Na kolejny tydzień czerwca zawierzamy was i wszystkie rodziny Najświętszemu Sercu Jezusa dedykując wymowną myśl:

 „Kiedy człowiek z całego serca stara się pomóc drugiemu,

pomaga równocześnie przede wszystkim samemu sobie.”