XI Niedziela Zwykła – 16 czerwiec 2013.

Każda Eucharystia przypomina nam o niezgłębionej tajemnicy miłości Boga do człowieka, który poświęcił swego Jednorodzonego Syna, aby przez Mękę na krzyżu wyzwolił nas z niewoli grzechu i otworzył nam bramy nieba. Msza święta jest aktualizacją tej tajemnicy, która miała miejsce na krzyżu. Eucharystia dla każdego chrześcijanina jest lekcją przebaczenia i miłości nieprzyjaciół. Tylko ten prawdziwie kocha, kto potrafi z całego serca wybaczyć winę swojemu bratu. Niech dzisiejsza liturgia słowa Bożego nauczy nas przebaczenia naszym winowajcom. Abyśmy potrafili kochać i przebaczać tak jak Jezus.

Dziś również – III niedziela miesiąca –Msza św. szkolna o 11.30. Msza św. młodzieżowa o 16.15. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas I i II gimnazjum przygotowujący się do bierzmowania.

W czerwcu – miesiącu poświęconemu Sercu Pana Jezusa – litanię odmawiamy po Mszach św. wieczornych.

W poniedziałek – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika – patronalne święto Caritas.

Spotkanie chóru parafialnego w piątek o 18.45. Chętnych zapraszamy.

W piątek – III miesiąca – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika – po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu: czuwanie grupy modlitewnej do 19.00. Od 19.00 – 19.15 adoracja w ciszy. O 19.15 – czuwanie młodzieży.

Apel Jasnogórski z Koronką do Bożego Miłosierdzia o 20.00 . Na chwilę adoracji i apel wszystkich serdecznie zapraszamy.

W sobotę – parafialna pielgrzymka do Niepokalanowa, Warszawy i Częstochowy – wyjazd o 4.30 spod strażnicy – powrót około 24.00. Proszę o uzupełnienie dziś peseli potrzebnych do ubezpieczenia.

W przyszłą niedzielę – 23 czerwca – w obecności Episkopatu Polski zostanie poświęcony Kościół bł. Jana Pawła II w Centrum „Nie lękajcie się!”. Uroczystość będzie połączona z jubileuszem 50-lecia kapłaństwa kard. Stanisława Dziwisza.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” polecamy artykuł: „Osuszył łzy Polaków”.

W piątek – 21. 06 – o godz. 19.00 w Dworku Białoprądnickim będzie wieczór autorski X. Marcina pt. „Niech przyjdzie czerwiec i komary” – na który Autor serdecznie zaprasza.

W przyszłą niedzielę Fundacja św. Mikołaja będzie kwestować na rzecz utalentowanych i będących w potrzebie uczniów naszej szkoły.

Wszystkim naszym dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą złożoną ofiarę na posadzkę w prezbiterium i ołtarz ofiarny oraz za pomoc w sprzątaniu.

Bardzo proszę o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w każdą sobotę od godz. 9.00. Pomóżmy w przygotowaniu naszej świątyni na kolejną niedzielę.

Przeżywając miesiąc poświęcony Najśw. Sercu Pana Jezusa – życzymy niech Serce Jezusa ogarnie nas wszystkich Swoją opieką i błogosławi nam w codziennych trudach – niech towarzyszy nam modlitwa:

„Daj mi serce czyste – bym Ciebie mógł widzieć,

serce pokorne – bym Ciebie mógł słuchać,

serce miłujące – bym Tobie mógł służyć”.