XII Niedziela Zwykła – 23 czerwiec 2013.

Jutro – uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Bóg powołuje ludzi i w dziwny sposób prowadzi ich swymi drogami. To powołanie Boże w szczególny sposób okazało się w życiu i narodzeniu Jana Chrzciciela. I my jesteśmy wezwani, by być świadkami Chrystusa i przygotować dla Niego drogę do ludzkich serc. Sławiąc Boga za cud Jego miłości względem Jana Chrzciciela, dziękujmy Mu, że i nas wybrał, byśmy się stali uczestnikami zbawienia i świadkami Jego Syna. Przyjęte Słowo Boże i sprawowana Eucharystia niech nas umacnia, byśmy zawsze byli Dziećmi Bożymi, może szczególnie na wakacjach i urlopach.

Z racji czerwca – miesiąca poświęconego Sercu Pana Jezusa – litanię odmawiamy w tygodniu po Mszach św. wieczornych.

Spotkanie chóru parafialnego w piątek o 18.45. Chętnych zapraszamy.

W czwartek – wspomnienie MB Nieustającej Pomocy i bł. Władysława. Zbiórka nowych ministrantów o 18.45.

W czwartek na Mszę św. o 18.00 zapraszamy uczniów klas VI – kończących szkołę podstawową – w czasie której otrzymają indeksy. Spowiedź od 17. 30.

Msza św. na zakończenie roku szkolnego – w piątek – o godz. 8.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej Szkoły Podstawowej i naszych ośrodków wychowawczych oraz rodziców, wychowawców i pracowników szkoły. Spowiedź od 7.30.

Grupa modlitewna zaprasza na wspólną modlitwę w piątek – od 17.15.

W sobotę – 29. 06. – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA. Msze św. o 8.00 i 18.00.

W sobotę – o 19.00 – spotkanie Grupy Apostolskiej podsumowujące cały rok pracy.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia – Władysławom, Piotrom i Pawłom składamy najserdeczniejsze życzenia. Szczególne życzenia Imieninowe składamy naszemu X. Piotrowi – obfitości darów Ducha Św. i opieki MB Nieustającej Pomocy w realizowaniu swojego powołania.

Dziś Fundacja św. Mikołaja kwestuje na rzecz utalentowanych i będących w potrzebie uczniów naszej szkoły. Bóg zapłać” w ich imieniu.

Zachęcamy do kupowania i czytania prasy i książek katolickich, szczególnie na wakacjach i urlopach.

Wyrazy wdzięczności pielgrzymom do Niepokalanowa, Warszawy i Częstochowy za trud parafialnej pielgrzymki i modlitwy za całą parafię.

Wszystkim naszym dobrodziejom i darczyńcom składamy serdeczne podziękowanie. Dziękuję za każdą złożoną ofiarę i paniom za sprzątanie kościoła – wytrwale za nich się módlmy.

Bardzo proszę nasze niewiasty o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w sobotę od godz. 9.00.

Na czas rozpoczynających się wakacji i urlopów wszystkim życzymy zasłużonego Bożego wypoczynku – pamiętajmy o Bożych przykazaniach – szczególnie o modlitwie i Mszy św. niedzielnej z myślą L. Rydla:

„Tak mało na świecie dobroci,

A tyle jej światu potrzeba…

Nią życie jak słońcem się świeci,

Nią ziemia się zbliża do nieba.”