XIII Niedziela Zwykła – 30 czerwiec 2013.

Przyjęte Słowo Boże i sprawowana Eucharystia umacniają nas, abyśmy zawsze byli Dziećmi Bożymi, może szczególnie na wakacjach i urlopach. Rozmowa Jezusa z uczniami, którą dziś słyszeliśmy, uświadamia nam potrzebę nieustannego porzucania tego, co może osłabić lub wręcz uniemożliwić więź z Jezusem. Jednocześnie naśladowanie Chrystusa również w czasie odpoczynku daje szczęście i prawdziwa radość.

W lipcu i sierpniunie będzie Mszy św. w czwartek o 18.00 i w piątek o 7.00.

W środę – święto św. Tomasza Apostoła.

W czwartek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej na Wawelu.

W piątek – pierwszy miesiąca – nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa po Mszy św. o 18.00. Wszyscy potrzebujemy modlitwy, dlatego zapraszamy chętnych na wspólną modlitwę – szczególnie za naszych chorych – w piątek – o 17.15.

Również w wakacje zapraszamy dzieci na Mszę św. pierwszopiątkową o 16.30. Spowiedź od 16.00.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od 8.15.

Okazja do spowiedzi z racji pierwszego piątku – w piątek od 17.15.

Spotkanie chóru parafialnego w piątek o 18.45. Chętnych zapraszamy.

W sobotę – I miesiąca – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP i bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy – patronalne święto chorych i Apostolstwa Chorych. Nabożeństwo I sobót: o 17.30 różaniec i o 18.00 Msza św. z rozważaniem tajemnicy różańca. O 21.00 „Wieczór Jana Pawła II” z Apelem Jasnogórskim. Wszystkich zapraszamy.

Szczere życzenia składamy również wszystkim solenizantom tego tygodnia – szczególnie Halinom, Tomaszom.

Zapraszamy do udziału w XXXIII Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę w dniach: 6–11. 08. 2013.

Może mamy trochę więcej czasu – zachęcam do kupowania i czytania prasy i książek katolickich.

Wszystkim naszym dobrodziejom i darczyńcom składamy serdeczne podziękowanie, szczególnie paniom za pomoc w sprzątaniu kościoła – wytrwale za nich się módlmy.

Bardzo proszę nasze niewiasty o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w sobotę od godz. 9.00.

Odpoczywającym życzymy dobrego odpoczynku a tym, którzy muszą pracować, wielu potrzebnych sił z myślą A. Asnyka:

„Nie pomogą próżne żale…

Ból swój niebu trza polecić,

A samemu wciąż wytrwale

Trzeba naprzód iść … i świecić.”