XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 7 LIPIEC 2013.

Wraz z Psalmistą i całym stworzeniem wychwalamy dziś Boga za wielkie dzieło stworzenia i jeszcze wspanialsze dzieło odkupienia. Jesteśmy powołani, by zanieść do bliźnich Boży pokój i świadectwo życia wiarą na co dzień. Z tym posłannictwem związane jest nieraz wyśmianie, upokorzenie, przykrość, cierpienie a nawet odrzucenie. Pamiętajmy, że szczególnie wtedy Bóg jest z nami i dlatego możemy wołać za Apostołem „Nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa”.

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca – po Mszy św. adoracja Pana Jezusa w Eucharystii. W czasie adoracji będziemy modlić się, abyśmy wszyscy szczęśliwie i po Bożemu przeżyli czas urlopów i wakacji.

Dziś o 15.30 – zmianka tajemnic różańcowych.

W lipcu i sierpniu – nie będzie Mszy św. w czwartek o 18.00 i w piątek o 7.00.

W poniedziałek – wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana.

W czwartek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy. Spotkanie nowych ministrantów o 18.45.

W piątek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika. Modlitewne czuwanie – od 17.15

Spotkanie chóru parafialnego w piątek o 18.45. Chętnych zapraszamy.

W sobotę – wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

Może mamy trochę więcej czasu – zachęcam do kupowania i czytania prasy i książek katolickich – znajdźmy chwilę czasu dla ducha.

Zapraszamy do udziału w XXXIII Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę w dniach:  6–11. 08. 2013. Zapisy również u X. Piotra.

Wszystkim naszym dobrodziejom i ofiarodawcom dziękuję za każdą pomoc i złożoną ofiarę na posadzkę w prezbiterium i ołtarz ofiarny. „Bóg zapłać” za sobotnią modlitwę w czasie „Wieczoru Jana Pawła II” oraz za kwiaty i trud sprzątania naszej świątyni.

Bardzo proszę nasze niewiasty o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w sobotę od godz. 9.00. Pomóżmy w przygotowaniu naszej świątyni na kolejną niedzielę.

Wszystkim życzymy Bożej radości na wakacjach i urlopach a pracującym potrzebnej Bożej mocy i opieki na każdy dzień i dedykujemy myśl Pitagorasa zapraszając na Boże drogi:

„Trudno jest iść przez życie

Wieloma drogami jednocześnie”.