XV Niedziela Zwykła – 14 lipiec 2013

Liturgia słowa daje nam „przepis na życie wieczne”. Przepis gwarantowany i objaśniony przykładem przez Jezusa. Jest nim przykazanie miłości Boga i bliźniego. Trudne, ale możliwe do wypełnienia przez każdego człowieka. „Polecenie, które Ja ci dzisiaj daję, nie przekracza twych możliwości i nie jest poza twoim zasięgiem” – podkreśla Bóg.

„Chrystus do końca nas umiłował” z tej miłości do końca zrodziła się Msza św. – Eucharystia. Nie ma też prawdziwego uczestnictwa we Mszy św. bez autentycznej miłości. Tylko wtedy sprawowana przez nas Uczta Pana będzie czytelnym znakiem miłości Chrystusa, jeśli znajdzie odzwierciedlenie w postawie miłosiernej służby bliźniemu. Takiej postawy uczy nas przypowieść o miłosiernym Samarytaninie. Praktycznym wskazaniem dla nas są słowa św. Jana: „Nie miłujmy słowem i językiem, ale czynem i prawdą”.

W poniedziałek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

We wtorek – wspomnienie NMP z Góry Karmel /MB Szkaplerznej/.

W czwartek – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, kapłana.

W piątek – III miesiąca Po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu: czuwanie modlitewne szczególnie w intencji całej parafii, wszystkich naszych ofiarodawców i dobrodziejów. Od 19.00 – 19.15 adoracja w ciszy. O 19.15 – czuwanie młodzieży. Apel Jasnogórski z Koronką do Bożego Miłosierdzia o 20.00 . Na chwilę adoracji i apel wszystkich serdecznie zapraszamy.

W sobotę – wspomnienie bł. Czesława, prezbitera.

Zapraszamy do udziału w XXXIII Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę w dniach: 6–11. 08. 2013. Zapisy również u X. Piotra.

Zachęcam do kupowania i czytania prasy katolickiej – znajdźmy chwilę czasu dla ducha. Polecam dziś miesięcznik dla rodzin „Przewodnik Katolicki” a w nim ARTYKUŁ: „Lumen fidei” – o pierwszej encyklice papieża Franciszka.

Wszystkim naszym dobrodziejom i ofiarodawcom dziękuję za każdą pomoc i złożoną ofiarę. „Bóg zapłać” za trud sprzątania naszych świątyń i przygotowanie kwiatów.

Bardzo proszę nasze niewiasty o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w sobotę od godz. 9.00.

Z serca życzymy wszystkim wszelkich potrzebnych łask, szczególnie Bożej opieki na wakacjach i urlopach oraz potrzebnych sił dla tych, którzy pracują z myślą Lwa Tołstoja:

„Do wiary, jak i do miłości potrzeba wiele odwagi,

potrzeba męstwa, trzeba sobie powiedzieć: Wierzę, kocham!”.

„Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco” – mówi Pan Jezus do zmęczonych nauczaniem apostołów. Nie tylko do apostołów. Jezus dziś mówi tak do każdego z nas. Niech ta Eucharystia będzie dla nas takim „miejscem pustynnym”. Odpocznijmy nieco na modlitwie przed Panem od naszych trosk, upałów, zabiegania, przesadnego starania o byt rodziny, od zmartwień, które niesie codzienne życie. Oddajmy ten czas Jezusowi. Ufając wstawiennictwu naszej patronki św. Marii Magdaleny pamiętajmy o codziennej modlitwie – módlmy się za siebie, za rodzinę, za parafię, za tych, co się nie modlą.

Dziesięć przykazań na wakacje.

1. Pożegnaj się serdecznie z rodzicami, ale nie z Panem Bogiem.

2. Nie zapomnij plecaka, a w nim książeczki do nabożeństwa.

3. Zabierz dobre buty, abyś w wakacje doszedł do kościoła na Mszę św..

4. Rozmawiaj życzliwie nie tylko z ludźmi, ale i z Panem Bogiem – módl się!

5. Kieruj się w drodze kompasem i przykazaniami, a nie zbłądzisz.

6. Miej zawsze syty żołądek, a ni­gdy – puste serce: przystępuj do Komunii Świętej.

7. Nałóż ciemne okulary, ale nie za­słoń sobie Pana Boga i Bożej drogi.

8. Nie śmieć na postojach, ani we własnej duszy.

9. Nie rzucaj w drodze kamieniami, ale uśmiechem.

10. Po wakacjach wróć zdrowszy, mądrzejszy i lepszy.

Pamiętajmy: od przykazań Bożych i kościelnych, od przykazania miłości – nie ma wakacji!!!