XVI Niedziela Zwykła – 21 lipiec 2013.

Eucharystia jest to szczyt miłości Boga do człowieka. Miłość Boga  nie zna miary. Stwórca obdarza nas miłością i oczekuje, że również i my odpowiemy miłością na Jego miłość. Niedziela jest dniem, w którym w sposób szczególny  przybliżamy się do miłości Boga. Uczestnictwo we  Mszy oraz przyjęcie Komunii Świętej, to wyraz naszej miłości względem Boga. Czynimy to w duchu wynagrodzenia za grzechy nasze i świata całego, który bardzo często troszczy się o to co przemija, a nie o to co trwa wiecznie. Przyjmijmy Jezusa do naszego życia tak, jak to zrobił Abraham w pierwszym czytaniu, i Marta i Maria w dzisiejszej Ewangelii. Tylko wtedy będziemy mogli powiedzieć, że jesteśmy szczęśliwi, bo wybraliśmy to co jest najcenniejsze – Jezusa, który jest miłością.

Jutro – liturgiczne wspomnienie św. Marii Magdaleny, naszej patronki. Odpust obchodzimy na stałe w Poniedziałek Wielkanocny.

We wtorek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

W środę – wspomnienie św. Kingi.

W czwartek – 25.VII – święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących – z tej okazji w przyszłą niedzielę – 28. VII – po każdej Mszy św. modlitwa za kierowców i poświęcenie pojazdów mechanicznych.

W piątek – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP. Grupa modlitewna zaprasza na wspólną modlitwę – od godz. 17.15.

Wszystkim solenizantkom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia – wielu potrzebnych łask.

Naszą młodzież zapraszamy na RIO w Krakowie w sobotę i niedzielę, 27 – 28. VII. Można zabrać zaproszenie przy wyjściu. Szczegóły na plakacie i w internecie.

Zapraszamy do udziału w XXXIII Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę w dniach: 6 – 11. 09. Zapisy również u X. Piotra.

Zachęcam do kupowania i czytanie prasy katolickiej – znajdźmy chwilę czasu dla ducha. W „Przewodniku Katolickim” polecam artykuły: „U babci Jezusa” i „Pokora – cnota paradoksów”.

Bóg zapłać za adoracyjne czuwanie w III piątek i wspólną modlitwę na Apelu Jasnogórskim.

Wszystkim naszym dobrodziejom i ofiarodawcom dziękujemy za każdą złożoną ofiarę na posadzkę w prezbiterium i ołtarz ofiarny oraz za wszelkie poświęcenie. Serdecznie dziękujemy za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni.

Pomóżmy w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 9.00.

Z serca życzymy, niech nasza patronka św. Maria Magdalena, której liturgiczne wspomnienie jutro obchodzimy wyprosi nam wszystkim wszelkie potrzebne łaski, szczególnie Bożą opiekę na wakacjach i urlopach, potrzebne siły w naszych codziennych trudach i błogosławieństwo w kontynuacji naszych zamierzeń budowlanych – niech towarzyszy nam myśl św. Jana Vianneya:

Nie wszyscy świeci dobrze zaczynali,

ale każdy z nich dobrze skończył”!”