XVII Niedziela Zwykła – 28 lipiec 2013.

Liturgia Słowa zachęca nas dzisiaj do postawy dobroci. Tak jak w Eucharystii przemawia do nas Chrystus w znaku chleba, tak dobroć i miłość powinniśmy okazywać naszym bliźnim w konkretnych sytuacjach. Jakże bardzo aktualne są dziś słowa bł. Jana Pawła II: „Prawdziwej przemiany serc może dokonać tylko modlitwa. Ona bowiem ma moc łączenia wszystkich ochrzczonych w braterstwie dzieci Bożych. Modlitwa oczyszcza z tego wszystkiego, co oddziela od Boga i ludzi. Chroni przed pokusą obojętności i toruje drogę łasce Bożej do serca człowieka”.

Pamiętajmy o codziennej modlitwie, módlmy się za siebie, za rodzinę, za parafię, o Bożą opiekę w pracy i na wakacjach, za tych, co się nie modlą; a szczególnie – jak słyszeliśmy w liście biskupów – módlmy się o trzeźwość wszystkich i o świadectwo abstynencji dawane wytrwale przez wielu. Dajmy dobry przykład trzeźwości i abstynencji – nie gorszmy innych!.

Dziś z racji wspomnienia św. Krzysztofa /25.07/ – patrona kierowców i podróżujących – modlimy się za podróżujących i kierowców oraz poświęcamy pojazdy mechaniczne po każdej Mszy św../także wózki i rowery/

Trwają Światowe Dni Młodzieży  z Ojcem św. w Rio de Janeiro i RIO w Krakowie – duchowo i modlitewnie łączymy się z młodzieżą całego świata.

W poniedziałek – wspomnienie św. Marty.

W środę – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana.

W czwartek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

W piątek– I miesiąca – nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa po Mszy św. o 18.00. Również w wakacje zapraszamy dzieci na Mszę św. pierwszopiątkową o 16.30. Spowiedź od 16.00.

Grupa modlitewna zaprasza na wspólną modlitwę od godz. 17.15. Odwiedziny chorych od 8.15.

Spotkanie chóru parafialnego w piątek o 18.45. Chętnych zapraszamy.

Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. oraz w środę i w piątek od 17.15.

W sobotę – I miesiąca – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót: o 17.30 różaniec i o 18.00 Msza św. z rozważaniem tajemnicy różańca. O 21.00 „Wieczór Jana Pawła II” z Apelem Jasnogórskim. Wszystkich zapraszamy.

W przyszłą niedzielę – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera.

Zapraszamy do udziału w XXXIII Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę w dniach: 6 – 11. 09. Zapisy również u X. Piotra.

Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

We wtorek – 30 lipca – mija 11 lat od rozpoczęcia budowy, od pierwszych wykopów. Bogu chwała, że dzięki ofiarności i poświęceniu wielu tak dużo zrobiliśmy. Niech te parafialne budowlane osiągnięcia napełniają nas radością. W imieniu całej parafii składamy wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom z serca płynące słowa podziękowania – szczerze się za nich módlmy, prosząc, aby sam Bóg im obficie wynagradzał.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu pomagali  – szczególnie za pomoc w sprzątaniu – składamy szczere „Bóg zapłać”.

Bardzo prosimy o zrozumienie i pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – w sobotę od 9.00.

Na kolejne dni wszystkim życzymy Bożej ochłody i prawdziwej wakacyjnej radości w duchu trzeźwości z myślą La Rochefaucaulda:

 „Prawdziwe umartwienia to te,

o których nikt nie wie”.

Modlitwa kierowcy

            O Panie, daj mi pewną rękę, dobre oko, doskonałą uwagę, bym nie pozostawił za sobą płaczącego człowieka. Ty jesteś Dawcą Życia – proszę Cię przeto, spraw bym nie stał się przyczyną śmierci tych, którym Ty dałeś życie. Zachowaj, o Panie, wszystkich którzy będą mi towarzyszyć od jakichkolwiek nieszczęść i wypadków. Naucz mnie, bym kierował pojazdem dla dobra drugich i umiał opanować pokusę przekraczania granicy bezpieczeństwa szybkości. Spraw, aby piękno tego świata, który stworzyłeś, wraz z radością Twej łaski, mogły mi towarzyszyć na wszystkich drogach moich. Amen.