XXI Niedziela Zwykła – 25 sierpień 2019.

Liturgia dzisiejszej niedzieli mówi nam, że słowo Boga ma moc i siłę, która prowadzi ludzkie serce w pielgrzymce ku niebu. Bóg poprzez słowo wyznacza kierunek i cel chrześcijańskiego życia. Każdy człowiek od momentu chrztu świętego jest dzieckiem Boga. Jest powołany przez Stwórcę do zbawienia, a nie do potępienia. Przyjmijmy słowa Boga i niech one będą dla nas drogowskazem i pomocą w osiągnięciu zbawienia.

Jutro – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. Odnowimy Akt zawierzenia narodu polskiego Matce Bożej – niech umocni nas na drogach wierności Chrystusowi i Jego Ewangelii.         

Również w poniedziałek w Zielonkach o godz. 18.00 – odpust ku czci MB Zwycięskiej, połączony z dożynkami sołeckimi, a także z 70 rocznicą wprowadzenia obrazu MB Zwycięskiej. Parafia w Zielonkach serdecznie zaprasza na te uroczystości.

Kończy się miesiąc sierpień. Nie bójmy się podejmować trudów i wyrzeczeń w dziedzinie trzeźwości. Umiejmy powiedzieć „nie” złym alkoholowym obyczajom – dajmy dobry przykład.

We wtorek – wspomnienie św. Moniki.

W środę – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

W czwartek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Msza św. w rycie trydenckim o godz. 18.00. Zainteresowanych zapraszamy.

W piątek – o 17.20 –  wspólna modlitwa za parafię, za nasze rodziny, wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców parafii i o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym.

W sobotę – ustanowiony przez sejm RP Dzień Solidarności i Wolności.

Również w sobotę – Pielgrzymka Służby Liturgicznej i Ruchu Światło Życie oraz Domowego Kościoła do Kalwarii Zebrzydowskiej.

W przyszłą niedzielę – wspomnienie bł. Bronisławy – na mocy postanowienia p. Franciszka – Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony.

Szczere życzenia składamy wszystkim solenizantom tego tygodnia – szczególnie Mariom, Monikom, Augustynom, Bronisławom.

Dożynki parafialno-osiedlowe odbędą się w niedzielę – 15. IX. 2019 r. Msza św. dożynkowa wyjątkowo o godz.15.00. Wszystkich już dziś zapraszamy i prosimy o zaangażowanie się w ich przygotowanie i organizację.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

„Bóg zapłać” za każdy przejaw troski o naszą parafię, szczególnie za kwiaty i sprzątanie oraz za każdą złożoną ofiarę.

Bardzo prosimy o zrozumienie i pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.30.

Na ostatni tydzień wakacji – życzymy wszystkim – niech Matka Boska Częstochowska pomoże odważnie wybierać Chrystusa i Jego drogę – dedykując myśl Seneki Młodszego:

„Matczyna miłość nie zna strachu”.