XXII Niedziela Zwykła – 01 wrzesień 2019.

Słowo Boże w liturgii ma moc zbawczą, jest zawsze żywe i skuteczne, zdolne osądzić pragnienia i myśli naszego serca. Mądrością dla człowieka jest wypełnianie Bożych praw i nakazów. Nikt z nas nie może do Bożego prawa nic dodawać, ani odejmować, to co otrzymaliśmy od Pana jest darem, przyjęcie i zachowywanie tego daru wyjedna nam mieszkanie u Boga.

Dziękujemy dziś Panu Bogu za czas wakacji i urlopów. W imię Boże rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Prośmy o Boże błogosławieństwo dla wszystkich nauczycieli, rodziców i wychowawców oraz dla uczniów, by nie marnowali swoich zdolności i jak najlepiej wykorzystali każdy dzień nauki.

Z racji listu biskupów – adoracja Pana Jezusa w przyszłą niedzielę. Zmianka różańcowa dziś – o 15.30.

Od września znów będzie Msza św.: w czwartek o godz. 18.00 i w piątek o 7.00.

W poniedziałek –

Msze św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego –  o godz. 8.00 – dla uczniów klas I–IV szkoły podstawowej i przedszkola o 9.30 – dla klas V-VIII.

Wszystkich uczniów, nauczycieli, wychowawców, opiekunów i rodziców serdecznie zapraszamy.

Spowiedź św. od 7.30 i od 9.00.

We wtorek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Próba chóru – we wtorek po Mszy św. wieczornej – uzdolnionych zapraszamy.

W środę – spotkanie zespołu charytatywnego po Mszy św. wieczornej. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zespół charytatywny będzie zbierał ofiary do puszek na wyprawkę szkolną dla potrzebujących uczniów naszej parafii.

W I czwartek – o 17.00 – „Godzina święta” – na chwilę adoracji szczerze zapraszamy. Po Mszy św. wieczornej – zebranie rady parafialnej i wszystkich, którzy pragną zaangażować się w życie parafii i w dożynki.

W I piątek – litania do Serca Pana Jezusa po Mszach św. o godz. 7.00  i 18.00. Na Mszę św. o 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas VI, VII, VIII. Po Mszy św. krótkie spotkanie.

O 16.30 – Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. Spowiedź dla dzieci św. od 16.00. Odwiedziny chorych od godz. 8.15.

Od 17.20 – wspólna modlitwa różańcowa za parafię, za nasze rodziny, wszystkich dobrodziejów parafii i o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym.

Okazja do spowiedzi  św. przed każdą Mszą św. oraz – w czwartek i piątek od 17.15.

W przyszłą niedzielę – 8.IX. – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny /Matki Bożej Siewnej/ – na Mszach św. błogosławienie nasion przeznaczonych do siewu.

Nasz Metropolita serdecznie zaprasza rodziny do wzięcia udziału w XXVII Pielgrzymce Rodzin naszej Archidiecezji  do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Jej hasłem będą słowa „Oblubieniec jest z wami” zaczerpnięte z Listu do rodzin św. Jana Pawła II. Szczegóły na plakacie.

Nasze dożynki parafialno-osiedlowe odbędą się w niedzielę – 15. IX. 2019 r. Msza św. dożynkowa wyjątkowo o godz. 15.00  /zamiast o 16.15/.  Eucharystii dożynkowej będzie przewodniczył X. Piotr WRÓBEL. Starostami w tym roku będą p. Szymon KOMOŃ i Katarzyna WSZOŁEK. Wszystkich już dziś zapraszamy i prosimy – o pomoc w ich organizacji.

Zdjęcia św. Marii Magdaleny /obraz, rzeźba, figura/, podpisane skąd pochodzą prosimy o przesłanie na stronę internetową parafii. Najładniejsze wystawimy.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

Wszystkim dobrodziejom i darczyńcom parafii składamy serdeczne podziękowanie zaangażowanie i za każdą złożoną ofiarę, za modlitewne czuwanie w piątek oraz za kwiaty i pomoc w sprzątaniu kościoła – wytrwale za nich się módlmy.

Bardzo prosimy o zrozumienie i pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – w sobotę od 8.30.

Na nowy rok szkolny i katechetyczny składamy serdeczne życzenia – obfitości darów Ducha Świętego – wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i wychowawcom z myślą T. Kotarbińskiego:

„Znakomitym nauczycielem jest dopiero ten,

kto umie innych nauczyć nawet tego, czego sam nie umie.