XXIII Niedziela Zwykła – 08 wrzesień 2019.

W imię Boże rozpoczęliśmy nowy rok szkolny i katechetyczny. Bożej Opatrzności zawierzamy wszystkich nauczycieli, rodziców, wychowawców i uczniów prosząc, by jak najowocniej wykorzystali każdy dzień nauki. Zgromadziliśmy się na Uczcie Eucharystycznej, by dać wyraz naszej wierze i zaakcentować swoją przynależność do Chrystusa. On, który daje się nam w słowie i chlebie życia, jawi się dzisiaj jako Zbawiciel i Przyjaciel człowieka, udzielając każdemu z nas Mądrości odwiecznej. Mądrości, która w jedności z Duchem Świętym pozwala człowiekowi zrozumieć i przyjąć wolę Najwyższego.

Dziś – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny /Matki Bożej Siewnej/ –i dzień pielgrzymkowej modlitwy za rodziny w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Z racji listu biskupów w I niedzielę – dziś adoracja Pana Jezusa w Eucharystii – łącząc się duchowo z wszystkimi pielgrzymami będziemy modlić się za wszystkie nasze rodziny.

W poniedziałek – wspomnienie bł. Anieli Salawy , dziewicy.

Próba chóru – we wtorek po Mszy św. wieczornej – uzdolnionych zapraszamy.

W piątek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła – czuwanie modlitewne od 17.20.

W sobotę – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Stajemy wobec tajemnicy krzyża, który jest znakiem naszego zbawienia. Śmierć Chrystusa na krzyżu była konieczna, byśmy mogli cieszyć się życiem wiecznym. Odkryjmy na nowo wielką wartość krzyża w naszym życiu i brońmy go przed znieważaniem. Odpowiadając na słowa X. Metropolity wszystkich parafian – zapraszamy – w sobotę na nabożeństwo drogi krzyżowej o 17.30 i Mszę św. z modlitwą za  Ojczyznę o 18.00.

W przyszła niedzielę – III miesiąca – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej – dzieci naszej szkoły podstawowej zapraszamy na Mszę św. szkolną o 11.30. A naszą młodzież na Mszę św. młodzieżową o 10.00. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas VI, VII, VIII przygotowujący się do bierzmowania.

Również w przyszłą w niedzielę – 15. IX. – dożynki parafialno-osiedlowe. Msza św. dożynkowa wyjątkowo o godz. 15.00  /zamiast o 16.15/. Po Mszy św. wymarsz do naszej szkoły na drugą część dożynek. Natomiast 18. 30 – przy naszej świątyni /jeśli będzie pogoda/ będzie dożynkowe ognisko z kiełbaską, ciastem i biesiadnym śpiewaniem. Eucharystii dożynkowej będzie przewodniczył X. Piotr WRÓBEL. Starostami w tym roku będą p. Szymon KOMOŃ i p; Katarzyna WSZOŁEK. Wszystkich już dziś zapraszamy i prosimy o zaangażowanie się.

Również w ramach dożynek w  piątek – 13. IX. od 18.00 w „Dworku Białoprądnickim” odbędzie się okolicznościowy koncert dożynkowy; fortepianowy i „Prasłowianek” oraz wystawa malarska „Impresje kwiatowe”.

X. Metropolita wraz z Caritas zapraszają osoby chore i starsze na pielgrzymkę do sanktuarium Krzyża św. w Mogile w piątek – 20 IX. O 11.00 – Droga Krzyżowa i o 11.30 Msza św.. Wyjazd spod strażnicy o 10.30. Zapisy przez cały tydzień.

Dziś po Mszach św. zespół charytatywny zbiera ofiary do puszek na wyprawkę szkolną dla najbiedniejszych uczniów naszej parafii. „Bóg zapłać” w ich imieniu.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej oraz dobrej książki.

Szczerze dziękujemy za każde zaangażowanie i poświęcenie dla parafii, za modlitwy, za złożone ofiary i za sprzątanie. Za dobrodziejów i darczyńców naszej parafii szczerze się módlmy.

Bardzo prosimy o zrozumienie i pomoc w sprzątaniu naszej świątyni, choć na godzinkę – w sobotę od 8.30.

Na rozpoczęty nowy rok szkolny składamy wszystkim a szczególnie uczniom, rodzicom, nauczycielom i wychowawcom serdeczne życzenia – obfitości darów Ducha Świętego – z myślą Adama Mickiewicza: