XXIV Niedziela Zwykła – 15 wrzesień 2019

Liturgia Słowa mówi nam dziś, że odpowiedzią Boga na grzech jest miłosierdzie. Ewangelia o miłosiernym ojcu przekonuje nas, że Bóg nie jest zainteresowany ani upokorzeniem, ani zniszczeniem człowieka pogrążonego w błotnym grzęzawisku grzechowym. Bóg jest zainteresowany przede wszystkim uratowaniem człowieka pogrążonego w grzechu. Miłosierdzie Boże jest szansą powrotu człowieka do domu Ojca. To miłosierdzie realizuje się tu i teraz.

Dziś – wspomnienie NMP Bolesnej – rozpoczynamy kolejny Tydzień Wychowania pod hasłem: „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?”

Przeżywając dożynkową niedzielę dziękujemy dziś za plony ziemi i każdy trud pracy, edukacji  i wychowania, za to, że mamy chleb powszedni. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości na nasze dożynki z poświęceniem wieńca dożynkowego:

        15.00 – Msza św. dożynkowa, którą odprawi X. Piotr WróbelNie będzie Mszy św. o 16.15!!!!!!!!!!!!.

        16.15 – Spotkanie z dzieleniem chleba w naszej szkole.

        O 18. 30przy naszej świątyni /jeśli będzie pogoda/ – dożynkowe ognisko z kiełbaską, smalcem, ciastem i biesiadnym śpiewaniem.

W poniedziałek – wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa.

W środę –  święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski – o godz. 19.00 – w kościele zebranie organizacyjne rodziców klas III przygotowujących się do I Komunii św..

W piątek – III miesiąca – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon i Towarzyszy. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najśw. Sakramentu – Koronka do Bożego Miłosierdzia i czuwanie modlitewne – w intencji całej parafii, naszych rodzin, szczególnie naszej młodzieży. O 19.15 – czuwanie młodzieży– obowiązkowo przyjdą uczniowie klas VI, VII, VIII. Na chwilę adoracji wszystkich serdecznie zapraszamy.

X. Metropolita wraz z Caritas zapraszają osoby chore i starsze na pielgrzymkę do sanktuarium Krzyża św. w Mogile w piątek 20 IX. Wyjazd spod strażnicy o 10.30.

W sobotę – III miesiąca – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty. Rodziców z małymi dzieci i kobiety w stanie błogosławionym oraz rodziny pragnące należeć do wspólnoty rodzin – zapraszamy na nabożeństwo o 17.40 i Mszę św. o 18.00.

W przyszłą niedzielę – wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej oraz dobrej książki.

Już dziś na ręce starostów, p. dyrektor i przewodniczącego Stowarzyszenia składamy wszystkim serdeczne „Bóg zapłać” za trud przygotowania dożynek. Dziękujemy za każde zaangażowanie i poświęcenie dla parafii, za modlitwę w sobotę za Ojczyznę, za złożone ofiary i za sprzątanie.

Za dobrodziejów i darczyńców naszej parafii i naszej szkoły szczerze się módlmy.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.30.

Na kolejny tydzień całej naszej wspólnocie parafialnej i szkolnej, wszystkim gościom życzymy – niech patronka tej ziemi św. Maria Magdalena wyprosi każdemu łaskę, której najbardziej potrzebuje – a na dziś dużo dobrej dożynkowej zabawy, która niech nas jeszcze bardziej zjednoczy i umocni na wszelki trud, który przed nami – niech towarzyszy nam myśl T. Fontane`a:

„ Zawsze ostatecznie zwycięża