XXV Niedziela Zwykła – 22 wrzesień 2019.

Słowo Boże czytane dziś w czasie Eucharystii mówi o niebezpieczeństwach, jakie niesie bogactwo i majątek, które mogą zamknąć serce człowieka na potrzeby biednych i potrzebujących. Dramat rozpoczyna się wtedy, gdy posiadanie staje się ważniejsze niż Bóg i bliźni. Msza święta uczy postawy hojności, służby i braterskiej miłości.

W poniedziałek – wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, zakonnika.

W czwartek – Msza św. w rycie trydenckim o godz. 19.00!!!. Zainteresowanych zapraszamy.

W piątek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana.

W sobotę – wspomnienie św. Wacława, męczennika – X Pielgrzymka Żywego Różańca da Łagiewnik. Szczegóły na plakacie.

W przyszłą niedzielę – święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

Szczere życzenia składamy wszystkim solenizantom tego tygodnia – szczególnie Wacławom, Michałom, Gabrielom, Rafałom.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej i Pisma św..

Wyrażamy wdzięczność naszemu zespołowi charytatywnemu za zorganizowanie dla chorych i starszych pielgrzymki do sanktuarium Krzyża św. w Mogile i wszystkim za czuwanie i adorację w III piątek i w III sobotę miesiąca.

Na ręce starostów, p. dyrektor i przewodniczącego Stowarzyszenia składamy wszystkim serdeczne „Bóg zapłać” za trud przygotowania i przeżycia dożynek. Dziękujemy za każde zaangażowanie i poświęcenie dla parafii, za wieniec, chleby, smalec, owoce. Za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii oraz za sprzątanie i kwiaty.

Módlmy się wytrwale w intencji naszej parafii i za wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.30.

Wszystkim życzymy dużo pokory i cierpliwości w życiu codziennym oraz usunięcia na trwale wszystkiego, co nas dzieli z myślą A. de Saint-Exupery`ego:

„To za sprawą bezinteresownego poświęcenia

ludzie nawiązują prawdziwą łączność między sobą.”