XXXII Niedziela Zwykła – 10 listopad 2019.

Niedziela to dzień spotkań z Chrystusem, dzień radości i dziękczynienia za niezmierzone dary otrzymane od Boga. Z tego powodu przyszliśmy tutaj do naszej świątyni. Dziś – XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: „Przemilczane cierpienie”.

Czytamy nowe wypominki – prosimy o zwrócenie uwagi na ewentualne błędy lub braki.

Jutro – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa – Narodowe Święto – 100-lecie odzyskania Niepodległości – Wszechmogącemu i Miłosiernemu Bogu zawierzamy losy całej naszej Ojczyzny i wszystkich Polaków, błagając, by nasza Ojczyzna zawsze była wierna Chrystusowi i Jego Ewangelii. Często módlmy się za Ojczyznę, za tych, którzy nią rządzą oraz za tych, którzy za nią oddali swoje życie. Msze św. o godz. 8.00!!!  i o 18.00 – Msza trydencka za naszą Ojczyznę.

We wtorek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika. Próba chóru o 18.30.

W środę – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

Nasza parafia została zaproszona na Wieczystą Adorację Najświętszego Sakramentu, która odbywa się w kaplicy obok Bazyliki Bożego Miłosierdzia – 13. XI. 2019. Adoracja trwa od godz. 21.00 do 6.00. Znajdźmy chwilę czasu, by wybrać się indywidualnie lub rodzinami choć na kilka chwil.

W piątek – III miesiąca – po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i czuwanie modlitewne.

O 19.00 – czuwanie młodzieży – na adorację uwielbieniową, którą poprowadzi grupa modlitewna „Głos Pustyni” zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie obowiązkowo młodzież przygotowująca się do bierzmowania.

W sobotę – III miesiąca – wspomnienie Matki Bożej Miłosierdzia rodziców z małymi dziećmi i kobiety w stanie błogosławionym oraz wspólnotę rodzin – zapraszamy na nabożeństwo o 17.40 i Mszę św. o 18.00.

Zgodnie z zarządzeniem X. Metropolity – „Modlitewny maraton za Kościół i Ojczyznę” – w naszej świątyni we wszystkie piątki i soboty pół godziny przed Mszą świętą wieczorną /w III piątek po Mszy św./ będzie cicha adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona dziesiątką różańca i litanią do św. Jana Pawła II – szczerze zachęcamy.

W przyszłą niedzielę – III miesiąca – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy – ustanowiony przez papieża Franciszka – Światowy Dzień Ubogich.  W odpowiedzi na wezwanie pasterza Kościoła do zorganizowania „prawdziwego spotkania z ubogimi, a także do dzielenia się, które powinno stać się stylem naszego życia” w dniach 14-16. XI. – na Małym Rynku w naszym mieście odbędą się dla ubogich archidiecezjalne wydarzenia. Szczegóły na plakacie. Z tej okazji zespół charytatywny będzie zbierał w przyszłą niedzielę ofiary do puszek na pomoc dla ubogich w Republice Środkowej Afryki. Chętnych, by pomagać ubogim zapraszamy do zespołu charytatywnego.

Dzieci naszej szkoły podstawowej zapraszamy na Mszę św. szkolną o 11.30. Dziękujemy dzieciom, które uczęszczały na różaniec – niech przyniosą listy Maryi – wręczymy nagrody. Naszą młodzież zapraszamy na Mszę św. młodzieżową o 10.00. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas VI, VII, VIII przygotowujący się do bierzmowania.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

Z całego serca dziękujemy  za zrozumienie, pomoc, zaangażowanie w życie parafii, modlitwę różańcowa oraz trud sprzątania w tym tygodniu. „Bóg zapłać” za każdą złożoną ofiarę . Niech tym większa będzie nasza modlitwa w intencji każdego ofiarodawcy.

Bardzo prosimy – choć na chwilkę – o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.30.

Całej naszej parafii i wszystkim naszym rodakom z okazji Święta Narodowego życzymy, abyśmy zawsze byli wierni tradycji naszych głęboko wierzących ojców – dedykując znaną sentencję:

„ Tylko pod tym krzyżem, tylko pod tym znakiem,

Polska jest Polską a Polak Polakiem”.

 

Modlitwa za Ojczyznę ks. Piotra Skargi

Boże, Rządco i Panie narodów, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać, a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej, błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna, chwałę przynosiła Imieniowi Twemu a syny swe wiodła ku szczęśliwości.

Wszechmogący wieczny Boże, spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej, byśmy jej i ludowi Twemu, swoich pożytków zapomniawszy, mogli służyć uczciwie. Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje, rządy kraju naszego sprawujące, by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.