XXXIII Niedziela Zwykła – 17 listopad 2019.

Zbliżający się koniec roku liturgicznego przypomina nam o nadchodzącym końcu świata. „Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą” – mówi do nas Jezus. Przemija nasze życie, przemija świat. To nie powód do rozpaczy. To raczej wezwanie, by budować swoje życie na tym, co trwałe – na Słowie Boga. Słowo Boże daje nadzieję silniejszą niż wszystko. Eucharystia jest także zapowiedzią, jest przedsmakiem ucztowania z Bogiem w wieczności. Niech więc rozbudzi naszą tęsknotę za Bożą bliskością, za pełnią życia. W świetle tej prawdy chrześcijanin powinien układać swoje życie, dobrze wykorzystując swój czas. Dnia sądu Bożego nie można oczekiwać z założonymi rękami, trzeba się nań przygotować przez wierne wypełnianie swych obowiązków.

Ojciec Święty Franciszek ustanowił dzisiejszą niedzielę – Światowym Dniem Ubogich.  Niech ten dzień będzie dla nas wielkim zaproszeniem do „prawdziwego spotykania się z ubogimi, a także do dzielenia się, które powinno stać się stylem naszego życia”.

Z tej okazji zespół charytatywny zbiera dziś ofiary do puszek na pomoc dla ubogich w Republice Środkowej Afryki, gdzie pracuje dzisiejszy kaznodzieja Misjonarz X. Marek MASTALSKI. Ogarnijmy go i tereny misyjne, gdzie pracuje naszą wielką modlitwą.

Chętnych, by pomagać ubogim zapraszamy do zespołu charytatywnego.

W poniedziałek – wspomnienie bł. Karoliny KÓZKÓWNY, dziewicy i męczennicy.

We wtorek – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy..

W środę – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

W czwartek – wspomnienie Ofiarowania NMP

W piątek –  wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy – patronki muzyki i śpiewu kościelnego – p. Organiście, naszemu chórowi składamy serdeczne życzenia – zapraszamy do chóru chętnych i uzdolnionych.

Zgodnie z zarządzeniem X. Metropolity – „Modlitewny maraton za Kościół i Ojczyznę” – w naszej świątyni w każdy piątek i sobotę pół godziny przed Mszą świętą wieczorną będzie cicha adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona dziesiątką różańca i litanią do św. Jana Pawła II – szczerze zachęcamy.

W przyszłą niedzielę – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Na Mszy św. o 11.30 – błogosławienie nowych ministrantów.

Szczerze zapraszamy na obchody trzeciej rocznicy Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach w dniach 23 – 23. XI.2019 r. Szczegóły na plakacie.

Dziękujemy macierzystej Parafii w Zielonkach za podarowanie kopii obrazu MB Zwycięskiej, który stoi na ołtarzu. Niech Zwycięska Królowa wyprasza nam i całej parafii obfitość potrzebnych łask.

Nie bójmy się poczytać prasy katolickiej.

Serdeczne „Bóg zapłać” za każdą troskę o parafię i za każdą złożoną ofiarę na nasze parafialne potrzeby, na pomoc dla ubogich. Dziękujemy za kwiaty i trud sprzątania. Wyrazy wdzięczności tym, którzy przychodzą na wspólną modlitwę, szczególnie za udział w Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w Łagiewnikach, za modlitwę w III piątek miesiąca oraz rodzicom z małymi dziećmi za adorację. Niech tym większa będzie nasza modlitwa w intencji dobrodziejów i ofiarodawców.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.30. Znajdźmy godzinkę czasu, by przygotować naszą świątynię.

Życzmy wszystkim, abyśmy zawsze dobrze wykorzystywali czas i otrzymane talenty – ten parafialny również – które dał nam Bóg z myślą Św. O. Pio:

”Czas spożytkowany na chwałę Boga i dla zdrowia duszy

nigdy nie jest czasem straconym”.