I Niedziela Adwentu – 1 grudzień 2019.

Wraz z całym Kościołem rozpoczynamy dziś – kolejny Adwent w naszym życiu: czas oczekiwania, czas budzenia nadziei i jednocześnie nowy rok liturgiczny. Pierwsza część Adwentu przypomina o potrzebie czuwania wobec powtórnego przyjścia Chrystusa u końca czasów na sąd ostateczny. Dlatego słyszymy dziś Chrystusowe: „Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie!”. W pierwszą niedzielę Adwentu Kościół katolicki wchodzi w kolejny rok duszpasterski o Eucharystii pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”.

Z racji listu X. Metropolity adoracja w przyszłą niedzielę. Zmianka o 15.30 – zachęcamy.

Abyśmy mogli, jak najlepiej przeżyć ten czas czuwająca Maryja zaprasza nas na Roraty – w niedziele o 8.00, w tygodniu o 18.00 – także w poniedziałek. Zapraszamy przede wszystkim młodzież i dzieci szczególnie: w poniedziałki – klasy VIII; we wtorki – klasy I-III; w środy – klasy IV i V;  w czwartki – klasy VI i VII; w piątki – młodzież i Służbę Liturgiczną; w soboty – małżonków i wspólnotę rodzin.

Dzieci będą otrzymywać specjalne obrazki ze świętym Janem Pawłem II o tajemnicy Adwentu i Bożego Narodzenia.. Matka Boża czeka na was, nie sprawcie Jej zawodu!! Na Roraty przychodźmy z lampionami, przynosząc również serduszka z dobrymi uczynkami, imieniem i nazwiskiem /będą później włożone do szopki/ – wylosowane serduszko otrzyma na jeden dzień figurkę Matki Bożej.

We wtorek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera – próba chóru o 18.45.

W środę – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy

W I czwartek – o 17.00 – „Godzina święta”. Znajdźmy trochę czasu na chwilę adoracji. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie Rady Parafialnej i wszystkich chętnych, którzy pragną włączyć się w życie naszej parafii i pomogą roznieść opłatki i koperty.

W I piątek – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa – uczmy się wzjemnego obdarowywania się, sprawmy innym trochę radości – litania do Serca Pana Jezusa po Mszach św. o godz. 7.00  i 18.00. Na Mszę św. roratnią o 18.00 zapraszamy naszą młodzież – obowiązkowo przyjdą uczniowie klas VI, VII, VIII. Po Mszy św. krótkie spotkanie.

Wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę św. roratnią w I piątek o 16.30. Spowiedź od 16.00. Grupa modlitewna zaprasza na czuwanie od godz. 17.15 połączone z modlitewnym maratonem za Kościół i Ojczyznę” – szczerze zachęcamy.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.15.

Okazja do spowiedzi św. dla młodzieży i starszych przed każdą Mszą św. oraz w czwartek i w piątek od 17.15.

W I sobotę  – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła i Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót: o 17.30 różaniec i o 18.00 Msza św. z rozważaniem tajemnicy różańca. Wszystkich zapraszamy.

Solenizantom tego tygodnia, szczególnie: Barbarom, Mikołajom, Mariom – składamy serdeczne życzenia.

W przyszłą niedzielę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – zapraszamy dzieci z klas III przygotowujące się do I Komunii świętej wraz z rodzicami – na Mszę świętą o godz. 11.30 – z poświęceniem medalików Matki Bożej.

Zespół charytatywny kwestuje dziś na paczki mikołajowe dla potrzebujących dzieci – „Bóg zapłać” w ich imieniu.

Dorośli członkowie rady parafialnej posiadający specjalne upoważnienie rozpoczną pod koniec tygodnia roznosić do każdego mieszkania poświęcone na Roratach opłatki z gazetką, zaproszeniem na Pasterkę i życzeniami oraz będą zbierać ofiary na nasze parafialne inwestycje – prosimy o wyrozumiałość – przyjmijmy ich z wielką życzliwością i szacunkiem. Parafia nie posyła z opłatkami dzieci i młodzieży  – brońmy się przed oszustami.

Zapraszamy do kupowania świec „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” – ofiara od 7 zł.

Kupujmy i poczytajmy adwentowo prasę katolicką.

Zakupiliśmy – do naszej świątyni – zamiast rzutnika specjalny telewizor do wyświetlania tekstów i obrazów. Z serca dziękujemy za wszelki trud i pomoc w tym tygodniu – szczególnie za sprzątanie. „Bóg zapłać” za każdą modlitwę i każdą złożoną ofiarę na potrzeby naszej parafii.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.30.

Niech oczekująca Maryja i św. Maria Magdalena z Bratem Albertem prowadzą nas owocnie przez czas Adwentu – z myślą Ignacego Krasickiego:

„Tego imię za życia wpisane jest w niebie,

komu chlebem powszednim jest ofiara z siebie”.