II Niedziela Adwentu – 08 grudzień 2019.

Dziś Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Niech Maryja pomoże nam przeżywać czas Adwentu jako czas radosnego oczekiwania, ale też czas nawrócenia i oczyszczenia. Zachęca nas Jan Chrzciciel: „ Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego..” Jeśli mamy przygotować w sercach miejsce dla Zbawiciela, musimy najpierw uporządkować drogę do naszego wnętrza. Z jednej strony trzeba ustawić właściwą hierarchię wartości, z drugiej trzeba pozbyć się złych przyzwyczajeń i grzechów. Wspólnie z Janem Chrzcicielem wyprostujmy drogi naszego życia Jezusowi, który przychodzi przede wszystkim w Eucharystii.

Z racji listu metropolity dziś po każdej Mszy św. – adwentowa adoracja Najśw. Sakramentu.

Serdecznie zapraszamy na Roraty – w niedziele o 8.00, w tygodniu o 18.00 – także w poniedziałek. Zapraszamy przede wszystkim młodzież i dzieci szczególnie: w poniedziałki – klasy VIII; we wtorki – klasy I-III; w środy – klasy IV i V;  w czwartki – klasy VI i VII; w piątki – młodzież i Służbę Liturgiczną; w soboty – małżonków i wspólnotę rodzin.

Dzieci otrzymują specjalne obrazki ze świętym Janem Pawłem II o tajemnicy Adwentu i Bożego Narodzenia.. Matka Boża czeka na was, nie sprawcie Jej zawodu!! Na Roraty przychodźmy z lampionami, przynosząc również serduszka z dobrymi uczynkami, imieniem i nazwiskiem /będą później włożone do szopki/ – wylosowane serduszko otrzymuje na jeden dzień figurkę Matki Bożej. Nie sprawiajmy przykrości Maryi i nie marnujmy czasu Adwentu.

We wtorek o 19.00 – Msza św. trydencka – zainteresowanych zapraszamy.

W piątek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Grupa modlitewna zaprasza na czuwanie od godz. 17.15 połączone z modlitewnym maratonem za Kościół i Ojczyznę” – szczerze zachęcamy.

Kandydatów do bierzmowania z klas VIII – zapraszamy na spotkanie w piątek o 18.45.

W sobotę – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła. Adoracja od 17.30.

W przyszłą – III niedziela miesiąca – dzieci naszej szkoły zapraszamy na Mszę św. szkolną o 11.30,  A naszą młodzież na Mszę św. młodzieżową o 10.00. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas VI,VII, VIII przygotowujący się do bierzmowania.

Możliwość skorzystania z adwentowej spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św. przez cały tydzień.

W tym szczególnym czasie zachęcamy do poczytania prasy katolickiej i Pisma św., dobrej książki.

Niech nie zabraknie świecy „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” na naszym wigilijnym stole ofiara od 7 zł.

Członkowie rady parafialnej – posiadający specjalne upoważnienie – roznoszą poświęcone opłatki z gazetką, zaproszeniem na Pasterkę i życzeniami oraz zbierają ofiary na nasze parafialne inwestycje – prosimy o wyrozumiałość – przyjmijmy ich z wielką życzliwością i szacunkiem. Parafia nie posyła z opłatkami dzieci i młodzieży  – brońmy się przed oszustami. Bardzo prosimy jeszcze starszych o pomoc w roznoszeniu kopert!!

Z serca dziękujemy za wszelki trud i pomoc w tym tygodniu – szczególnie za sprzątanie. „Bóg zapłać” za każdą modlitwę, adorację, udział w roratach i każdą złożoną ofiarę na potrzeby naszej parafii. Niech Dobry Bóg i Matka Boża Niepokalana wynagradzają poświęcenie, trud i wszelką ofiarność.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni choć na chwilkę w sobotę od 8.30.

Wszystkim życzymy, jak największych owoców adwentowej zadumy i refleksji oraz dedykujemy przysłowie arabskie:

„Gdy Bóg dobrze człowiekowi życzy,

wtedy daje mu poznać własne wady”.