III Niedziela Adwentu – 15 grudzień 2019.

Trzecia Niedziela Adwentu „Gaudete” wzywa nas do prawdziwej radości. Pierwsze przyjście Syna Bożego przyniosło radość wszystkim ludziom, którzy na Niego czekali. Coraz bliżej jesteśmy świąt, a przede wszystkim coraz bliżej jesteśmy powtórnego przyjścia Jezusa na ziemię. Niech to spotkanie z przychodzącym Jezusem będzie dla nas wszystkich znakiem radości i niezachwianej nadziei, która nigdy zawieść nie może. By ta radość była pełna, trzeba podjąć wezwanie do nawrócenia i przemiany serca. Niech dzisiejsze spotkanie z Panem w Eucharystii i ostatnie adwentowe dni pomogą nam otworzyć serca na Bożą obecność.

Przyjdźmy chętniej i liczniej na roraty o 18.00!. Niech Maryja czuwająca pomoże nam, jak najlepiej przygotować się i jak najowocniej przeżyć tajemnicę Bożego Narodzenia. Szczególnie zapraszamy tych, którzy nie byli ani raz. Dzieci bardzo prosimy, by przychodziły i przynosimy serduszka z dobrymi uczynkami – by nie bały się zabierać figurki Matki Bożej na jeden dzień do swojego domu. Ciągle liczymy na to, że więcej będzie i dzieci i serduszek.

We wtorek rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus – próba chóru po Mszy św. wieczornej.

W piątek – III miesiąca – po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i czuwanie modlitewne – szczególnie w intencji dobrego przeżycia Świąt. O 19.00 – czuwanie młodzieży – obowiązkowo przyjdą uczniowie klas VI, VII, VIII. Na chwilę adoracji wszystkich serdecznie zapraszamy. Spowiedź św. dla kandydatów do bierzmowania w piątek od 18.45.

Również w piątek – odwiedziny chorych z posługą sakramentalną na święta – od 8.30 – prosimy o zgłaszanie.

W sobotę – III miesiąca – wszystkich a szczególnie rodziców z małymi dziećmi i kobiety w stanie błogosławionym oraz wspólnotę rodzin – zapraszamy na adorację o 17.30 i Mszę św. o 18.00.

Możliwość skorzystania z adwentowej spowiedzi św. przed każdą Mszą św. oraz w czwartek, piątek i sobotę od 17.15.

Zespół charytatywny kwestuje dziś na paczki świąteczne i stroiki dla potrzebujących, starszych i chorych naszej parafii.

W tym szczególnym czasie zachęcamy do poczytania prasy katolickiej i Pisma św..

Harmonogram wizyty duszpasterskiej /kolędy/ – jest w gazetce i na stronie internetowej parafii.

Wielkie „Bóg zapłać” za każdą złożoną opłatkową ofiarę na potrzeby naszej parafii, za szacunek i życzliwe przyjmowanie przedstawicieli rady parafialnej, za każdą pomoc w tym tygodniu, szczególnie za sprzątanie i roznoszenie opłatków. Prosimy jeszcze o pomoc w rozniesieniu poświęconych opłatków i kopert.

Wytrwale módlmy się za tych, którzy pomagają oraz za każdego ofiarodawcę. Niech Matka Boża Adwentowa wynagradza wszelki trud i ofiarność.

Serdecznie zapraszamy do pomocy – w sprzątaniu i w przygotowaniu naszej świątyni, szopki i choinek na święta Bożego Narodzenia – /liczymy na naszą młodzież/ – w sobotę od godz. 8.30. Poświęćmy godzinkę czasu.

Wszystkim życzymy adwentowej radości i umacniającej nadziei – dedykując myśl Ericha Froma:

„Dawanie samo w sobie jest doskonałą radością”.