Uroczystość Najświętszej Trójcy – 07 czerwiec 2020

W dzisiejszą niedzielę świętujemy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kościół przypomina nam prawdę, że Jeden Bóg jest jednocześnie wspólnotą trzech kochających się Osób: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Kiedy czynimy znak krzyża, wyznajemy wiarę w Boga w Trójcy Jedynego. Od tego wyznania zaczynajmy każdą modlitwę, dzień, pracę, a nawet posiłek. Bóg zaprasza nas dzisiaj, byśmy zgłębiali Jego tajemnicę – nie tyle rozumem, ale kochającym i wierzącym sercem. Zaprasza nas, byśmy oddawali Mu chwałę w codzienności. Odpowiedzmy na to zaproszenie. Wzywa nas przecież największa Miłość.

Dziś w I niedzielę czerwca – adoracja Najświętszego Sakramentu – Sercu Jezusa zawierzymy nas samych, nasze rodziny i całą parafię.

Zmianka różańcowa o 15.30.

Razem z biskupami zachęcamy – z zachowaniem wszelkich zarządzeń /maseczki i odległość/ – nie ma już ograniczeń liczbowych/ – do uczestnictwa w Mszach św. i nabożeństwach w naszych kościołach. Powróćmy odważnie do naszych świątyń – Pan Jezus czeka na każdego!!!!!!.

Tylko Msza św. o 11.30 jest transmitowana przez nasz parafialny facebook.

Miesiąc czerwiec jest poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – Litania do Serca Pana Jezusa po Mszach św..

W poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi, królowej, patronki UPJPII i schól liturgicznych.

Przygotowanie do bierzmowania:

• VI – dziś – 16.15 – Msza św., śpiew, próba i musztra
  • VI – poniedziałek – 18.00 – spowiedź św..

19.00 – sprzątanie i przygotowanie naszej świątyni przez rodziców bierzmowanych

We wtorek – 9.VI o 18.00 – X. Bp Janusz MASTALSKI udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży /zbiórka o 17.30/

W czwartek – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

/BOŻE CIAŁO/.

Msze św. jak w każdą niedzielę: o 8.00, 10.00, 11.30, 16.15. Po Mszy św. o 11.30 pójdziemy w skróconej procesji z Jezusem Eucharystycznym do 4 ołtarzy przez os. Witkowice Nowe i ul. Nowa Górka!!!!. Pomóżmy sobie wzajemnie w ich przygotowaniu – udekorujmy wszystkie nasze domy i ulice dając wyraz naszej wierze. Serdecznie wszystkich zapraszamy na procesję – szczególnie niosących feretrony i sztandary, dzieci przeżywające rocznicę, dzieci do sypania kwiatków oraz Żywy Różaniec ze świecami.

W piątek – wspomnienie bł. Piotra DAŃKOWSKIGO, męczennika i towarzyszy.

W sobotę – wspomnienie św. Antoniego, prezbitera i doktora Kościoła.

Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia – wielu potrzebnych łask.

Módlmy się wytrwale o wygaśnięcie epidemii i wszelkich zniewoleń przez zło tego świeta odmawiajmy z kapłanami różaniec codziennie o 20.30.  Zgodnie z Tradycją Kościoła śpiewamy w naszej świątyni suplikacje „Święty Boże, … Od powietrza, epidemii, głodu, ognia i wojny oraz wszelkiego zła – zachowaj nas Panie”.

Wielkie „Bóg zapłać” za odpowiedzialne przestrzeganie zarządzeń, za odważne przychodzenie na Msze św. do naszej świątyni, za pomoc potrzebującym, naszym jubilatom za obecność, za czuwania modlitewne, za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii, szczególnie za sprzątanie i kwiaty – oraz za każdą złożoną ofiarę na tacę lub konto – wytrwale za dobrodziejów i ofiarodawców się módlmy.

Numer konta – 82 1240 2294 1111 0000 3711 9221 .

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – choć na godzinkę – w sobotę od godz. 8.30.

Niech Jezus w Eucharystii, który pragnie nawiedzić każdy nasz dom, każde mieszkanie – wniesie wiele błogosławieństwa w nasze serca, w nasze rodziny i sąsiedztwa z zachętą św. Jana Pawła II:

„Otwórzcie drzwi Chrystusowi – postawcie Eucharystię w centrum waszego życia”.