XI Niedziela Zwykła – 14 czerwiec 2020.

Dzisiejsza Ewangelia opisuje powołanie uczniów. Minęło dwa tysiące lat od tamtego wydarzenia, a scena powołania nieustannie się powtarza. Ten sam Jezus wypowiada te same słowa: „Pójdź za Mną”. Zmienił się tylko adresat. Dzisiaj każdy z nas jest nieustannie wołany przez Jezusa, aby jak najlepiej zrealizował te zadania, które mu Bóg powierzył posyłając na ten świat. Wtedy każdy z nas doświadczy prawdziwej radości i pokoju serca. Także tu i teraz, mocą Eucharystii i Bożego słowa rośnijmy ku Bogu.

Z racji czerwca – miesiąca poświęconego Sercu Pana Jezusa – litanię odmawiamy w tygodniu po Mszach św. wieczornych, w poniedziałek rano.

W środę – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika, patrona Caritas – od konsekracji również kolejnego patrona naszej parafii. Zawierzmy mu wszystkie parafialne troski.

W czwartek – zakończenie Oktawy Bożego Ciała z procesją i błogosławieństwem wianków, ziół i kwiatów na Mszy św. o 18.00. Serdecznie zapraszamy dzieci sypiące kwiatki, dzieci komunijne, niosących feretrony i sztandary. Wszystkich szczerze zapraszamy.

W piątek – III miesiąca – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i czuwanie modlitewne. O 19.00 – apel i błogosławieństwo. Z racji uroczystości nie ma postu.

W sobotę – III miesiąca – rodziców z małymi dzieci i kobiety w stanie błogosławionym oraz rodziny pragnące należeć do wspólnoty rodzin – zapraszamy na adorację o 17.40 i Mszę św. o 18.00.

W przyszłą niedzielę – III miesiąca – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika – dzieci naszej szkoły podstawowej zapraszamy na Mszę św. szkolną o 11.30. A naszą młodzież na Mszę św. młodzieżową o 10.00. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas VI i VII  przygotowujący się do bierzmowania.

Razem z biskupami zachęcamy do uczestnictwa w Mszach św. i nabożeństwach w naszych kościołach. Powróćmy odważnie do naszych świątyń – z zachowaniem wszelkich zarządzeń /maseczki, odległość, na lewej stronie kościoła przyjmujemy Komunię św. do ust, na prawej do ręki, najpierw w świątyni potem na zewnątrz/ – nie ma już ograniczeń liczbowych/ – Pan Jezus czeka na każdego!!!!!!.

Tylko Msza św. o 11.30 jest transmitowana przez nasz parafialny facebook.

We wtorek – X. Bp Janusz MASTALSKI udzielił sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Wielkie dzięki wszystkim, którzy przyczynili się do przeżycia bierzmowania, szczególnie rodzicom za dar ołtarza.

Wszystkim solenizantom i solenizantkom tego tygodnia, szczególnie Albertom i Jolantom składamy serdeczne życzenia – wielu B. łask.

Módlmy się wytrwale o wygaśnięcie epidemii i wszelkich zniewoleń przez zło tego świeta odmawiajmy z kapłanami różaniec codziennie o 20.30.  Zgodnie z Tradycją Kościoła śpiewamy w naszej świątyni suplikacje „Święty Boże, … Od powietrza, epidemii, głodu, ognia i wojny oraz wszelkiego zła – zachowaj nas Panie”.

Wielkie „Bóg zapłać” wszystkim za odpowiedzialne przestrzeganie zarządzeń, za udział i przygotowanie procesji Bożego Ciała – szczególnie niosącym sztandary, feretrony i baldachim, porządkowym, niosącym świece, małym krakowiankom i krakowiakom, dzieciom komunijnym i sypiącym kwiatki, ministrantom, lektorom, organiście, kościelnym i tym, którzy przygotowali ołtarze, ubrali domy i trasę procesji.

Również wszystkim dobrodziejom i darczyńcom naszej parafii składamy serdeczne podziękowanie. Szczerze dziękujemy za udział w czuwaniu modlitewnym, za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii, szczególnie za sprzątanie i kwiaty oraz za każdą złożoną ofiarę na tacę lub konto – wytrwale za dobrodziejów się módlmy.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – choć na godzinkę – w sobotę od godz. 8.30.

Przeżywając miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa – życzymy niech Serce Jezusa ogarnie nas wszystkich Swoją opieką i błogosławi w codziennych trudach – niech towarzyszy nam modlitwa:

„Daj mi serce czyste – bym Ciebie mógł widzieć,

serce pokorne – bym Ciebie mógł słuchać,

serce miłujące – bym Tobie mógł służyć”.