XII Niedziela Zwykła – 21 czerwiec 2020.

Gromadzi nas miłość do Chrystusa. Eucharystia jest miejscem spotkania z Bogiem i ludźmi. Niech to spotkanie przyczyni się do pogłębienia naszej więzi. Kościół przez sakramenty uświęca wiernych i daje okazję do przeżywania wspólnoty. Najważniejszym momentem życia każdej wspólnoty chrześcijańskiej jest dzielenie Eucharystycznego Chleba. Niech ono nam pomoże dźwigać krzyże i trudy każdego dnia i wszędzie przyznawać się do Chrystusa. Przyjęte Słowo Boże i sprawowana Eucharystia niech nas umacnia, byśmy zawsze byli Dziećmi Bożymi, może szczególnie na wakacjach i urlopach.

Z racji czerwca – miesiąca poświęconego Sercu Pana Jezusa – litanię odmawiamy w tygodniu po Mszach św. wieczornych, w poniedziałek rano.

Razem z biskupami zachęcamy do uczestnictwa w Mszach św. i nabożeństwach w naszych kościołach. Powróćmy odważnie do naszych świątyń – z zachowaniem wszelkich zarządzeń /maseczki, odległość, na lewej stronie kościoła przyjmujemy Komunię św. do ust, na prawej do ręki, najpierw w świątyni potem na zewnątrz/ – nie ma już ograniczeń liczbowych/ – Pan Jezus czeka na każdego!!!!!!.

Tylko Msza św. o 11.30 jest transmitowana przez nasz parafialny facebook.

W poniedziałek – Msza Święta trydencka –  o 18.00.

W środę – uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Bóg powołuje ludzi i w dziwny sposób prowadzi ich swymi drogami. To powołanie Boże w szczególny sposób okazało się w życiu i narodzeniu Jana Chrzciciela. I my jesteśmy wezwani, by być świadkami Chrystusa i przygotować dla Niego drogę do ludzkich serc.

Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców – w środę o 18.00. Spowiedź od 17.00.

Wszyscy potrzebujemy modlitwy, dlatego zapraszamy chętnych na wspólną modlitwę w piątek od 17.20.

W sobotę – wspomnienie MB Nieustającej Pomocy i bł. Władysława. Szczere życzenia składamy wszystkim solenizantom tego tygodnia – szczególnie Janom, Janinom, Władysławom.

W przyszłą niedzielę kilkoro dzieci przystąpi na Mszy św, o 11.30 do I Komunii św..

W sobotę nasz parafianin Szymon KOMOŃ został pobłogosławiony na nadzwyczajnego szafarza Komunii św. – składamy mu szczere życzenia i życzymy ofiarnej posługi.

Zapraszamy na niezwykły międzynarodowy koncert z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II – emisja online – dzisiaj 21.VI o 20.00 – na stronie www.jp2concert.com.

Zachęcamy w czasie urlopów do zrobienia zdjęć św. Marii Magdalenie /obraz, rzeźba, figura/, podpisania skąd i przesłania na stronę internetową parafii. Po wakacjach najładniejsze wystawimy.

Organizujemy pielgrzymkę do sanktuarium maryjnego w MEDIUGORIE od 7-15. VIII – zachęcamy do udziału, jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Koszt to 380 euro. Zapisy u X. Tomasza do końca czerwca.

Módlmy się wytrwale o wygaśnięcie epidemii i wszelkich zniewoleń przez zło tego świeta odmawiajmy z kapłanami różaniec codziennie o 20.30.  Zgodnie z Tradycją Kościoła śpiewamy w naszej świątyni suplikacje „Święty Boże, … Od powietrza, epidemii, głodu, ognia i wojny oraz wszelkiego zła – zachowaj nas Panie”.

Wielkie „Bóg zapłać” wszystkim za odpowiedzialne przestrzeganie zarządzeń, za udział w procesji, czuwaniach modlitewnych, adoracji oraz za sprzątanie i kwiaty. Wszystkim naszym dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii oraz za każdą złożoną ofiarę na tacę lub konto – wytrwale za nich się módlmy.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – choć na chwilkę – w sobotę od godz. 8.30.

Przed nami wakacje – nie zapominajmy o Bogu i Jego przykazaniach – na czas pracy i wypoczynku składamy wszystkim życzenia duchowego ubogacania się i umocnienia pełnego nadziei w dźwiganiu z Chrystusem naszych codziennych trosk – dedykujemy wymowną myśl B. Spinozy:

„Nie złość się, nie narzekaj, ale rób użytek z rozumu.”