XIII Niedziela Zwykła – 28 czerwiec 2020.

Przyjęte Słowo Boże i sprawowana Eucharystia umacniają nas, abyśmy zawsze byli Dziećmi Bożymi, może szczególnie na wakacjach i urlopach. Jezus uświadamia nam potrzebę nieustannego porzucania tego, co może osłabić lub wręcz uniemożliwić więź z Nim. Jednocześnie naśladowanie Chrystusa również w czasie odpoczynku daje szczęście i prawdziwą radość. Otwórzmy się na działanie Bożego Słowa w naszym życiu, może szczególnie na wakacjach i urlopach.

Dziś wielka radość naszej parafialnej wspólnoty i szkoły – ponieważ kilku uczniów klas III po raz pierwszy przyjmie Pana Jezusa do swojego serca. Składamy im najserdeczniejsze życzenia.

W lipcu i sierpniu – nie będzie Mszy św. w czwartki o 18.00 i w piątki o 7.00/wyjątkowo będzie w I czwartek/.

Razem z biskupami zachęcamy do uczestnictwa w Mszach św. i nabożeństwach w naszych kościołach. Powróćmy odważnie do naszych świątyń – z zachowaniem wszelkich zarządzeń /maseczki, odległość, na lewej stronie kościoła przyjmujemy Komunię św. do ust, na prawej do ręki/Pan Jezus czeka na każdego!!!!!!.

Tylko Msza św. o 11.30 jest transmitowana przez nasz parafialny facebook.

W poniedziałek – 29. VI.UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁAMsze św. w naszej świątyni o 8.00 i 18.00.

W I czwartek – o 17.00 „Godzina święta”. Wszystkich szczerze zapraszamy.

W I piątek – święto św. Tomasza Apostoła – litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o 18.00. Wszyscy potrzebujemy modlitwy, dlatego zapraszamy chętnych na wspólną modlitwę – od 17.20.

Również w wakacje zapraszamy dzieci na Mszę św. pierwszopiątkową o 16.30. Spowiedź od 16.00.

Odwiedziny chorych, którzy pragną z posługą sakramentalną od 8.30 – prosimy o potwierdzenie.

Okazja do spowiedzi z racji I piątku – w czwartek i piątek od 17.15.

W I sobotę – rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej na Wawelu i wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót: o 17.30 różaniec i o 18.00 Msza św. z rozważaniem tajemnicy różańca. Serdecznie zapraszamy.

Nasz Metropolita abp Marek Jędraszewski apeluje o solidarność z potrzebującymi. W niedzielę 5. VII we wszystkich kościołach Archidiecezji Krakowskiej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku zalań i podtopień po ostatnich ulewach, które nawiedziły Małopolskę.

Może mamy trochę więcej czasu – zachęcamy do kupowania i poczytania prasy i książek katolickich – znajdźmy chwilę czasu dla ubogacenia ducha.

Zachęcamy w czasie urlopów do zrobienia zdjęć św. Marii Magdalenie /obraz, rzeźba, figura/, podpisania skąd i przesłania na stronę internetową parafii. Po wakacjach najładniejsze wystawimy.

Organizujemy pielgrzymkę do sanktuarium maryjnego w MEDIUGORIE od 7-15. VIII – zachęcamy do udziału, jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Koszt to 380 euro. Zapisy u X. Tomasza.

Módlmy się wytrwale o wygaśnięcie epidemii i wszelkich zniewoleń przez zło tego świeta odmawiajmy z kapłanami różaniec codziennie o 20.30.  Zgodnie z Tradycją Kościoła śpiewamy w naszej świątyni suplikacje „Święty Boże, … Od powietrza, epidemii, głodu, ognia i wojny oraz wszelkiego zła – zachowaj nas Panie”.

Wszystkim dobrodziejom i darczyńcom naszej parafii składamy serdeczne podziękowanie za każde poświęcenie i złożoną ofiarę oraz za kwiaty i pomoc w sprzątaniu kościoła – wytrwale się za naszych dobrodziejów módlmy.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od godz. 8.30. Pomóżmy w przygotowaniu naszej świątyni na kolejną niedzielę.

Wszystkim życzymy Bożej radości na wakacjach i urlopach a pracującym potrzebnej Bożej mocy i opieki na każdy dzień i dedykujemy myśl Pitagorasa zapraszając na Boże drogi:

„Trudno jest iść przez życie

Wieloma drogami jednocześnie” – wybierajmy tą Bożą!!!!!