XIV Niedziela Zwykła – 5 lipiec 2020

Wraz z Psalmistą i całym stworzeniem wychwalamy dziś Boga za wielkie dzieło stworzenia i jeszcze wspanialsze dzieło odkupienia. Jesteśmy powołani, by zanieść do bliźnich Boży pokój i świadectwo życia wiarą na co dzień. Z tym posłannictwem związane jest nieraz wyśmianie, upokorzenie, przykrość, cierpienie a nawet odrzucenie. Pamiętajmy, że szczególnie wtedy Jezus jest z nami i nieustannie kieruje do nas słowa zachęty: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię”. W Eucharystii spełnia się ta obietnica. Trzeba Mu tylko zaufać.          
Z racji I niedzieli miesiąca – po Mszach św. adoracja Pana Jezusa w Eucharystii i powtórzenie „aktu zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski”, którego 3 maja dokonał na Jasnej Górze Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski i który tego samego dnia nasz X. Metropolita w Katedrze na Wawelu.

Dziś o 15.30 – zmianka tajemnic różańcowych.

W lipcu i sierpniu – nie będzie Mszy św. w czwartek o 18.00 i w piątek o 7.00.

Zachęcamy do uczestnictwa w Mszach św. i nabożeństwach. Powróćmy odważnie do naszych świątyń – z zachowaniem wszelkich zarządzeń /maseczki, odległość, na lewej stronie kościoła przyjmujemy Komunię św. do ust, na prawej do ręki/Pan Jezus czeka na każdego!!!!!!.

Tylko Msza św. o 11.30 jest transmitowana przez nasz parafialny facebook.

Decyzją X. Metropolity X. Tomasz został przeniesiony do Parafii Kraków-Widok. Pożegnanie X. Tomasza – 23.VIII.   

W poniedziałek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy – patronalne święto chorych.

W środę – wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana.

W piątek – zapraszamy na czuwanie połączone z modlitewnym maratonem za Kościół i Ojczyznę” i wystawieniem Najśw. Sakramentu – od 17.20.

W sobotę – święto św. Benedykta, opata patrona Europy.

W przyszłą niedzielę –  wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.

Nasz Metropolita X. Marek Jędraszewski apeluje o solidarność z potrzebującymi – dlatego dziś zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku zalań i podtopień po ostatnich ulewach, które nawiedziły Małopolskę.

Zachęcamy w czasie urlopów do zrobienia zdjęć św. Marii Magdalenie /obraz, rzeźba, figura/, podpisania skąd i przesłania na stronę internetową parafii. Po wakacjach najładniejsze wystawimy.

Módlmy się wytrwale o wygaśnięcie epidemii i wszelkich zniewoleń przez zło tego świeta odmawiajmy z kapłanami różaniec codziennie o 20.30.  Zgodnie z Tradycją Kościoła śpiewamy w naszej świątyni suplikacje „Święty Boże, … Od powietrza, epidemii, głodu, ognia i wojny oraz wszelkiego zła – zachowaj nas Panie”.

Zapraszamy na bezpłatną kolonoskopię w centrum medycznym przy ul. Fortecznej w Węgrzcach. Szczegóły na plakacie.

Może mamy trochę więcej czasu – zachęcamy do poczytania prasy i książek katolickich – dla ubogacenia ducha.

Wszystkim naszym dobrodziejom i darczyńcom składamy serdeczne podziękowanie, szczególnie za każdą ofiarę, za czwartkową adoracje, piątkową i sobotnią modlitwę oraz za kwiaty i pomoc w sprzątaniu kościoła – wytrwale za nich się módlmy.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od godz. 8.30.

Z serca życzymy wszystkim wszelkich potrzebnych łask, szczególnie Bożej opieki na wakacjach i urlopach oraz potrzebnych sił dla tych, którzy w tym czasie pracują z myślą Lwa Tołstoja:

„Do wiary, jak i do miłości potrzeba wiele odwagi,

potrzeba męstwa, trzeba sobie powiedzieć: Wierzę, kocham!”.

Dziesięć przykazań na wakacje.

  1. Pożegnaj się serdecznie z bliskimi, ale nie z Panem Bogiem.
  2. Nie zapomnij plecaka, a w nim książeczki do nabożeństwa i różańca.
  3. Zabierz dobre buty, abyś w wakacje doszedł do kościoła na Mszę św..
  4. Rozmawiaj życzliwie nie tylko z ludźmi, ale i z Panem Bogiem – módl się!
  5. Kieruj się w drodze kompasem i przykazaniami miłości, a nie zbłądzisz.
  6. Miej zawsze syty żołądek, a ni­gdy – puste serce: przystępuj do Spowiedzi i Komunii Świętej.
  7. Nałóż ciemne okulary, ale nie za­słoń sobie Miłosiernego Boga i Bożej drogi.
  8. Nie śmieć nigdzie, a przede wszystkim we własnej duszy.
  9. Nie rzucaj w drodze kamieniami zła, lecz uśmiechem dobra.
  10. Po wakacjach wróć wypoczęty, zdrowszy, mądrzejszy i lepszy.

Pamiętajmy: od przykazań Bożych i kościelnych, od przykazania miłości – nie ma wakacji!!!